Як зняти задній бампер на Шкоді.

Бампер будь-якої машини - це перша лінія оборони, що захищає автомобіль від можливих ушкоджень. Не дивно, що саме ця деталь при аварії страждає сильніше інших. Для того щоб відремонтувати задній бампер, його потрібно зняти з авто.
Вам знадобиться
  • - автомобільний домкрат;
  • - гайковий ключ;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Оберіть місце для проведення ремонту. Необхідно знайти досить рівну площадку, щоб машину було легко підняти на домкраті. Зверніть увагу на те, що ручне гальмо повинен бути в робочому стані. Він вам знадобиться для фіксації автомобіля.
2
Візьміть викрутку. Подденьте і зніміть декоративні ковпачки. Візьміть гайковий ключ, відкрутіть верхні гайки кріплення заднього бампера. Потім зніміть шайби кріплень.
3
Поставте машину на гальмо стоянки, висмикніть ручку наверх до клацання. Візьміть стопери і зміцните передні колеса, щоб бути впевненими в нерухомості автомобіля. Замість стопперів допустимо використовувати цеглу або дерев'яні клини.
4
Тепер візьміть домкрат і встановіть його під машиною таким чином, щоб підняти задню частину автомобіля. Це робиться для кращого доступу до кріплень бампера з боку колісної арки. Можливе використання відразу двох домкратів для прискорення процесу демонтажу, якщо є помічник. Працюючи поодинці, використовуйте один домкрат. Зайва квапливість може призвести до трагедії.
5
Під автомобілем знайдіть і відверніть бічні кріпильні гайки. Потім відверніть також гайки кріплення підстави бампера до кузова автомобіля.
6
Звільніть кінцеві кріплення бампера з бічних опор. Акуратно зніміть задній бампер з машини. Приготуйтеся до пасивного опору конструкції, особливо якщо задній бампер не знімався з моменту складання на заводі.
Зверніть увагу
Демонтаж бампера можна проводити в гаражному боксі або на ямі. Однак це не дуже зручно, якщо робота виконується в поодинці.
Корисна порада
Для прискорення роботи візьміть собі помічника. Він буде особливо корисний на останній стадії роботи, коли потрібно буде виймати бампер. Зазвичай він «прикипає» до місця кріплення і зняти його досить важко.
У житті практично кожного автомобіліста часто трапляються неприємності різного роду. Наприклад, недобросовісний водій подряпав бампер на парковці і поїхав, не залишивши своїх контактних даних. Відвідування автосервісу - справа дорога, тому краще особисто зайнятися ремонтом. Але як зняти бампер ?
Інструкція
1
Спочатку варто подбати про місце, де ви будете проводити демонтаж бампер . Враховуючи, що доведеться підлазити під передню частину автомобіля, краще знайти естакаду. Також цілком підійде яма в гаражі. Встановіть автомобіль на нейтральну швидкість і включіть гальмо стоянки. Тепер необхідно підкласти під передній лонжерон домкрат і підняти машину. Це потрібно для того, щоб отримати доступ до кріплень бампер а, які знаходяться з боку колісної арки. Краще всього використовувати два домкрата відразу, тоді не доведеться опускати й піднімати кожну сторону.
2
Відкрийте капот і зніміть мінусову клему з акумулятора. Вимийте колісну арку, так як кріплення можуть бути приховані під товстим шаром бруду. Якщо поруч з гаражем є мийка, то можна промити арки перед заїздом в гараж. Якщо мийка знаходиться на досить великій відстані від місця, де ви плануєте знімати бампер , то сенсу мити машину немає. Після очистки знайдіть розташування кріплень бампер а. Це можуть бути шурупи, саморізи або болти. Акуратно виверніть їх. Якщо бампер прикріплений саморезами, то потрібно дуже плавно і повільно вивертати їх, щоб не пошкодити гнізда, в які вони загнані.
3
Тепер знайдіть дроти, що йдуть до протитуманним фарам. Від'єднайте кліпси. Самі противотуманки зазвичай кріпляться до бампер у, тому немає необхідності і знімати. Якщо ж противотуманки прикріплені до бампер у і балці, на якій тримається бампер , то їх потрібно демонтувати. Відкриті штекери кращого всього закрити чим-небудь, щоб в них не забилася грязь. Відкрутіть всі болти, які з'єднують бампер і захист картера. Візьміться за бампер з обох кінців і трохи потягніть на себе, щоб він вийшов з основних кріплень. Тепер від'єднайте електричні дроти і шланги, що йдуть до очищення передніх фар. Після цього бампер можна повністю знімати. Тримати його треба симетрично, в іншому випадку він може зламатися. Установка проводиться в зворотному порядку.