Як навчити кататися на велосипеді.

Просту істину про те, що розучитися кататися на велосипеді неможливо, ви напевно давно засвоїли. Шкода тільки, що передати комусь ця навичка не можна з такою ж легкістю. Як бути, якщо ваша дитина, дружина або друг просять вас навчити кататися на велосипеді?
Інструкція
1
Уважно стежте за безпекою навчається. Навіть незначні провали і травми в період навчання створять стійку асоціацію неприязні. Після цього умовити людини, а тим більше дитини, продовжити тренування буде куди складніше. Як і в будь-якому спорті, для початку навчіть правильно падати. Групуватися, мати на увазі, що зверху може впасти велосипед.
2
Подбайте, щоб велосипед повністю підходив людині, яку ви навчаєте. Для дитини або жінки велосипед повинен бути легким, без рами, властивої «чоловічий» моделі. Не варто виправдовувати себе «Коли навчиться - купимо власний». Вчитися на незручній моделі не тільки складно, але й небезпечно. Відрегулюйте кермо на зручну висоту. Підніміть сидіння - в ідеалі витягнуті ноги повинні якраз діставати до педалей, але при навчанні необхідна можливість ставити ноги на землю. Коли вчите тримати рівновагу, педалі можна і зовсім зняти.
3
Навчіть тримати рівновагу. Пояснення тут не допоможуть - потрібна лише практика. Виберіть вільне місце - бажано, без зайвих предметів і випадкових перехожих. Підтримуючи людини, запропонуйте йому проїхати самому. Намагайтеся тримати на собі його вагу, але не дозволяйте «висіти» на вас - учень повинен відчувати, що їде сам. З часом скорочуйте ваше вплив - ведіть велосипед за раму, потім просто підстраховувати. Від рівній поверхні переходите до невеликих гірок - куди простіше навчити тримати рівновагу без використання педалей.
4
Коли людина зможе самостійно проїжджати невеликі дистанції, почніть активно практикуватися. Вивчайте правильному гальмування, деяких хитрощів і важливим особливостям їзди на велосипеді. Наприклад, при повороті не слід крутити педалі: це збільшить радіус повороту, що призведе до паденію.Для початку проїдьте невеликі дистанції, до 1 км, поступово збільшуючи їх. Однак врахуйте, що для дітей 12-13 років максимальна дистанція - 15 км, 14-15 років - 15-20 км. Можливості дорослих залежать від їх схильності до спорту. Не забувайте цікавитися, чи не втомився навчаний занадто сильно. І заохочуйте його за кожен особистий подвиг.
У перші роки життя дітям доводиться навчатися всьому дуже швидко, завдяки чому час від часу вони відчувають цілком зрозумілі труднощі. Так, мало хто з дітей починає швидко і впевнено ходити, оскільки спочатку дитина не володіє рівновагою, внаслідок нерозвиненої вестибулярного апарату.
Інструкція
1
Ходьба у вертикальному положенні вимагає від карапуза навичок координації руху і балансування, без яких він, намагаючись зробити крок, просто падає на «п'яту» точку. Поступово малюк, мало-помалу, сам отримає необхідні навички, його вестибулярний апарат значно зміцниться, і хода буде стійкою.
2
Але не варто забувати, що головними помічниками у розвитку навичок рівноваги при ходьбі, є батьки. Їм варто навчити дитину правильно тримати рівновагу спочатку за допомогою деяких пристосувань, а потім і самостійно. Попросту кажучи, вестибулярний апарат дитини починає розвиватися з першого його дня народження, наприклад, коли мама возить його в колясці або носить на руках. Але, тим не менш, цього не достатньо для самостійної ходьби.
3
У той час як ваша дитина вчиться ходити або тримати рівновагу з вашою допомогою, разом з цим відбувається емоційне спілкування, життєво необхідне для малюка. Тому слід зберігати спокій, ніжність і доброзичливість, ні в якому разі не показуйте нетерпіння чи невдоволення, коли дитина щось робить не так.
4
На думку багатьох батьків, існує безліч варіантів виправлення ситуації, коли малюк погано тримає рівновагу і від того боїться пересуватися. Найкращим варіантом буде ігрова ситуація, в якій дитині на маленькій відстані від нього показують цікаву іграшку, тим самим, спонукаючи зробити перший крок. Зрозуміло, що в кінці його шляху, який здасться дитині дуже довгим, він повинен буде отримати ту саму іграшку або навіть частування як нагороду.
5
Інші батьки користуються в даних вправах мотузочками або шнурками, один з кінців яких тримає доросла людина для підтримки малюка. Поступово мотузку можна відпустити, але, залишаючись в руках у дитини, інший кінець тієї самої мотузки додасть йому чисто психологічну впевненість. Можна використовувати в якості навчання так звані помочи, які одягаються на талію і грудку дитини, а їх кінці тримає дорослий.
6
Допомогти дитині в координації руху можуть іграшки, наприклад, фітбол, м'яч, іграшки-каталки або іграшки зі шнурками. Для занять фітболом батьки повинні покласти дитину на м'яч животиком вниз і, притримуючи малюка за ручки, похитувати на тренажері.
7
Процес розвитку вестибулярного апарату необхідно продовжувати навіть у тому випадку, якщо дитина вже впевнено ходить. Правда, самі вправи необхідно ускладнити - це може бути, наприклад, кружляння з дорослою людиною або самостійно, балансування на стійкій вузької поверхні.