Як оволодіти мистецтвом ділового листа.

У кожній сфері життя є певні правила. На інавгурації президента людина в светрі виглядатиме недоречно, на званому обіді необхідно користуватися всіма столовими приборами, а не тільки виделкою і ложкою. Навіть написання ділового листа має відповідати певним стандартам, щоб воно не викликало здивування у вашого адресата.
Вам знадобиться
  • комп'ютер
Інструкція
1
Пишіть листи на спеціальних фірмових бланках. Верхній колонтитул повинен містити інформацію про вашу організацію (назва, телефон, e-mail, поштова адреса). В цьому випадку адресат зможе зв'язатися з вами бистро.Оставляйте поля. Відступліворуч повинен бути 3 см, відступ справа - 1,5 см.Пользуйтесь одним і тим же розміром шрифту протягом усього письма (оптимальний варіант Times New Roman кегль 12) .Пронумеруйте листи, якщо обсяг листи більше двох сторінок. Нумерація проводиться в правих нижніх кутах.
2
Оформіть шапку наступним чином. У правому верхньому куті вказуються посада та прізвище, ім'я, по батькові адресата. Тут же вказується тема листа. Звернення оформляється трохи нижче по центру («Шановний пане» або «Шановна пані»).
3
Визначте суть листа у вступі. Рекомендується використовувати традиційні форми («Прошу Вас ...», «Доводжу до Вашого відома ...», «Наше підприємство пропонує ...»). Розкрийте зміст прохання чи пропозиції в основній частині. Тут важлива конкретика - цифри, факти, статістіка.Подведіте підсумки в ув'язненні. Наприклад: «Враховуючи вищевикладене, прошу Вас ...». Необхідно максимально чітко сформулювати свою пропозицію.
4
Пронумеруйте і перерахуйте документи, якщо вони додаються до листа.
5
Складіть підпис з двох частин. Перша частина: «З повагою» або «Щиро Ваш». Другий варіант допустимий тільки при особистому знайомстві з адресатом.Вторая частина - ваші ПІБ та посада.
6
Перевірте лист. Воно повинно бути зрозумілим, логічним; орфографічні та пунктуаційні помилки виключені.
Корисна порада
В діловому листі всі похідні займенники «ви» рекомендується писати з великої букви.В великих організаціях на ділові листи також ставлять дату і номер вихідної документації. Завдяки цьому легше відстежити шлях письма.