Як вилікувати кривошею.

Кривошея є досить складним захворюванням, яке вражає м'які тканини, скелет і нерви. Виявляється воно в повороті голови з одночасним її нахилом в іншу сторону. Кривошея - один з поширених вроджених дефектів, що поступається лише клишоногості і вивиху стегна.
Інструкція
1
Лікування кривошиї у вашого малюка може проводити ортопед або невропатолог. Якщо причина захворювання криється в вкорочення м'язів, то проводять їх пластику. Потім призначають лікувальну гімнастику і масаж. Якщо це компенсаторна кривошия, тобто викликана зниженням слух чи зору, в першу чергу лікують основоположну причину, тоді кривошия, як наслідок, піде сама, але тільки якщо хвороба не зайшла занадто далеко. В іншому випадку хворій дитині показана операція.
2
Лікування кривошиї починайте відразу ж після того, як малюкові буде поставлений остаточний діагноз. Запускати хворобу не можна, оскільки процес швидко переходить на хребет, що не тільки негативно позначається на зовнішності дитини, але і перешкоджає нормальній роботі внутрішніх органів. Як правило, при лікуванні кривошиї призначають курс фізіопроцедур - 20 сеансів електрофорезу з Ронідаза або лидазой. Потім проводять ще два курси з перервами в 1,5 місяця.
3
Разом з фізіотерапевтичними процедурами проводиться коригуюча гімнастика. Її суть полягає в тому, щоб дитина міняв положення голови якнайчастіше. Для цього змінюють його становище в ліжечку, кладуть іграшки по черзі з кожної зі сторін, часто викладають на живіт. При цьому головне активізувати рух шийних м'язів, щоб кривошия їх не фіксувала. Крім того, проводиться масаж ураженої частини шиї та обличчя. Але ні в якому разі не можна допускати розтягування, щоб уникнути виникнення рубцевого процесу.
4
В сучасних умовах застосовуються нові методи лікування кривошиї. Одним з них є кинезиология. Вона передбачає більш щадні процедури, на відміну, наприклад, від мануальної терапії і отримала дуже широке поширення. Крім того, для лікування кривошиї у дітей застосовують гірудо- і рефлексотерапію.