Як поміняти дисковод на ноутбуці. Як поміняти диск в ноутбуці.

Сучасні ноутбуки обладнані швидкознімними дисководами. Поміняти на такій машині привід можна навіть швидше, ніж на настільному комп'ютері. Для цього не потрібно навіть відкривати корпус апарату.
Інструкція
1
Переконайтеся, що причина непрацездатності дисковода - апаратна, а не програмна. Перш за все, перевірте, чи включений він в програмі CMOS Setup. Якщо виявиться, що настройки комп'ютера ні при чому, придбайте спеціальний дисковод, призначений для установки в ноутбук. Звичайний, для настільного комп'ютера, не підійде.
2
Завершіть роботу встановленої на ноутбуці операційної системи. Дочекайтеся його автоматичного вимкнення. Витягніть з дисковода дискету, якщо вона там є.
3
Вимкніть від комп'ютера блок живлення. Закрийте його екран. Зніміть акумуляторну батарею.
4
розфіксовується засувку (або декілька засувок) кріплення касети дисковода. Витягніть його разом з касетою.
5
Візьміть мініатюрну хрестову викрутку. З її допомогою виверніть чотири гвинти, якими кріпиться накопичувач. Збережіть їх.
6
Витягніть дисковод з касети, переміщаючи його в її площині в напрямку, протилежному роз'єму вбудованого в касету перехідника.
7
Вставте в касету новий дисковод, переміщаючи його в площині касети в напрямку до гнізда. Після фіксації кріпильні отвори в ньому повинні співпасти з відповідними отворами касети. Закріпіть його гвинтами, якими кріпився старий привід.
8
Встановіть касету з новим дисководом назад у ноутбук. Зафіксуйте її засувками.
9
Встановіть на місце акумулятор і підключіть до ноутбука блок живлення.
10
Увімкніть комп'ютер. Переконайтеся в тому, що новий дисковод заробив.
11
Заміну в ноутбуці приводу оптичних дисків здійснюйте повністю аналогічним чином, з тією лише різницею, що кріпиться він в сусідній касеті іншого розміру. Ще в одній касеті кріпиться жорсткий диск. Буває й так, що дисковод підключається безпосередньо, без касети, а жорсткий диск і оптичний привід - через неї. Слід враховувати, що підключити жорсткий диск замість оптичного приводу, або навпаки, як в настільному комп'ютері, в ноутбуці не вдасться.