Як чистити килими з довгим ворсом. Як добре почистити кавролин з великим ворсом.

Серед підлогових покриттів килими з довгим ворсом залишаються дуже популярними, незважаючи на появу зручного і практичного ламінату, дешевого лінолеуму і м'яких килимових покриттів або ковроліну. Длінноворсний килими надзвичайно м'які, приємні, безпечні, їх настилають в спальнях і дитячих кімнатах. Але вони вимагають особливого догляду і підвищеної уваги.
Вам знадобиться
 • пилосос;
 • жорсткий віник;
 • м'яка губка;
 • миючі засоби для килимів;
 • оцет;
 • сіль;
 • нашатирний спирт.
Інструкція
1
Чим більше довжина і щільність ворсу у килима, тим більше пилу з'являється на його поверхні. На одному квадратному метрі може утворитися до одного кілограма бруду. Тому потрібно регулярно і своєчасно чистити килим за допомогою спеціальних засобів і інструментів.
2
Необхідно чистити килим пилососом кілька разів на тиждень, це найефективніше очищає засіб для довгого ворсу. Невелика кількість пилу і бруду він прибере дуже швидко і без проблем. Не варто занадто часто пилососити длінноворсний килим, якщо ви купили його недавно, оскільки ворсинки можуть бути недостатньо стійкі. З часом пилосос може не справлятися з тією кількістю пилу, яке залишається на ворсі, тому потрібно регулярно проводити інші очищаючі процедури.
3
Взимку вибивайте килим по всій поверхні, повісивши його на трубу виворотом назовні. Бажано робити це у дворі свого будинку, не в квартирі. Якщо випав сніг, можна його використовувати для чистки. Розстеліть килим на засніженому ділянці, поклавши ворсом назовні. Посипте снігом і зметіть жорстким віником.
4
Видаливши частину пилу і бруду за допомогою пилососа, снігу та вибивання, можна довести чистоту до досконалості спеціальними сучасними миючими засобами. Використовуйте шампунь для килимів Vanish, Bingo-or, «Ворс», «ковролі». Всі вони мають у складі луг, тому не варто занадто часто їх застосовувати, бо з часом вони починають впливати на яскравість килима. Після чистки цими коштами протирайте ворс кислим складом, наприклад, оцтом. Для цього розведіть стакан оцту у відрі води, нанесіть розчин на губку або м'яку ганчірку і протріть у напрямку ворсу.
5
Побутову хімію можна замінити іншими підручними засобами. Добре очищає звичайна кухонна сіль, крім того, вона освіжить фарби і збільшить яскравість. Розстеліть килим на підлозі і посипте сіллю. Жорсткий віник змочіть в мильній теплій воді і видаліть сіль з поверхні, час від часу промиваючи віник у воді. Замість солі можна використовувати спить чай, висівки, деревна тирса, розмолоту пемзу. Видаліть залишки всіх цих речовин, вибивши килим.
6
Килими з довгим ворсом можна очистити нашатирним спиртом. Для цього візьміть п'ять літрів води, три ложки порошку і ложку нашатирного спирту, зробіть розчин. Нанесіть його на ворс м'якою щіткою і видаліть спочатку вологою, потім сухою ганчірками. Після вологого чищення ретельно просушіть килим.
Зверніть увагу
Килими з довгим ворсом досить складно чистити, але зусилля по догляду за ним окупаються комфортом і красою в будинку.
Килими з довгим ворсом були і залишаються дуже популярні. Вони приносять в дім атмосферу тепла і затишку. Такими килимами можна прикрасити як спальню, так і вітальню або дитячу кімнати. Але для того щоб килим з довгим ворсом дарував вам радість протягом тривалого часу за ним необхідний ретельний догляд. Такий догляд, безумовно, зажадає деяких зусиль, але вони повністю окупляться тим комфортом, який принесе вам такий килим.
Вам знадобиться
 • - Пилосос;
 • - жорсткий віник;
 • - щітка;
 • - ганчірки;
 • - сіль;
 • - нашатирний спирт;
 • - сода.
Інструкція
1
Почистіть килим пилесосомЧістіть килим пилососом рекомендується не рідше одного разу на тиждень. Області, піддані сильному забрудненню - поверхня близько робочих місць, виходи на балкон, входи до приміщення - рекомендується пилососити один раз на два дні. Для того, щоб якісно почистити всю поверхню килима рекомендується візуально розбити килим на сектора. Пам'ятайте, що навіть якщо у вас дуже потужний і сучасний пилосос, одного проходу по килиму з довгим ворсом недостатньо. Необхідно кілька разів повільно і ретельно пройтися пилососом по кожному сектору. Приділяйте особливу увагу місцям, схильним забрудненню - їх необхідно чистити хрест-на-хрест. Перед чищенням килима з довгим ворсом додайте в пилозбірник трохи харчової соди. Це усуне неприємні запахі.После чистки килима застосуєте спеціальні засоби, що перешкоджають забрудненню. Також можна використовувати освіжувачі.
2
Вибийте коверДва рази на рік рекомендується вибивати килими на уліце.Повесьте килим на трубу ворсом вниз і вибийте по всій поверхні. В зимовий період розстеліть килим на снігу ворсом назовні, посипте його снігом і очистіть за допомогою жорсткого віника.
3
Почистіть килим за допомогою кухонної соліРасстеліте килим на підлозі і посипте крупною сіллю. Видаліть сіль з поверхні килима за допомогою жорсткого віника, періодично змочуючи його в теплій мильній воді. Також замість солі можна використовувати мелену пемзу, деревна тирса або висівки.
4
Почистіть килим нашатирним спіртомПріготовьте розчин для чистки: на 5 літрів води візьміть одну столову ложку нашатирного спирту і 3 столові ложки прального порошку. Нанесіть цей склад на килим за допомогою м'якої щітки, а потім видаліть спочатку вологою, а потім сухою ганчіркою.
5
Виведіть стійкі плями з ковраПятна від кави, фруктів, шоколаду і спиртних напоїв можна видалити за допомогою спеціального розчину. На один літр води візьміть по одній чайній ложці винного оцту і прального порошку і протріть килим цим составом.Пятна від червоного вина необхідно відразу засипати кухонною сіллю. Через 20 хвилин килим слід пропилесосіть.Удаліть з килима жувальну гумку можна за допомогою шматочка льоду. Прикладіть до жувальної гумки лід і дочекайтеся її повного затвердіння, після цього видаліть гумку з ковра.Чтоби видалити жирну пляму з поверхні килима необхідно посипати його тирсою, змоченими в бензині. Залиште тирсу на всю ніч.
Зверніть увагу
Необхідно врахувати, що чистити пилососом нові килими з довгим ворсом можна тільки після 1,5-2 місяців після їх покупки т.к. їх ворсинки ще недостатньо стійкі.
Корисна порада
Якщо для чистки килима з довгим ворсом ви використовуєте побутову хімію, то після чистки необхідно обробити килим кислим складом. Наприклад, оцтом.