Низька самооцінка: Як її підвищити і стати лідером.

Самооцінка грає важливу роль в житті кожної людини. Недооцінюючи себе, він не досягне якихось висот. Якщо запитати у таких людей про причину їх пасивності, вони дадуть відповідь, що від них мало що залежить. Психологи називають таке захворювання «синдром маленької людини». Як же підвищити самооцінку?
Інструкція
1
Перше, що вам необхідно зробити - це повірити в себе. Поставте перед собою мету і йдіть до неї незважаючи ні на що. Нехай шлях буде довгий і важкий, але ви повинні це зробити. Для цього збудуйте в голові план дій і, не звертаючи, дотримуйтесь його.
2
Беріться за виконання нових справ, які раніше для вас залишалися загадкою. Наприклад, ніколи не займалися журналістикою? Спробуйте написати статтю. За допомогою цього ви не тільки розширите кругозір, але і знайдете душевний комфорт.
3
Не порівнюйте виконану вами роботу з результатами інших людей. Пам'ятайте, що не завжди все буде виходити на «відмінно», кожна людина має право на помилку.
4
Не критикуйте себе занадто часто, так як людина, що відноситься до себе негативно, тільки знизить самооцінку і остаточно «уб'є» впевненість у собі. І вже тим більше уникайте самокритики у присутності інших людей.
5
Намагайтеся не виправдовуватися перед іншими людьми. Достатньо лише спокійним голосом прояснити причини ваших дій.
6
Завжди хваліть себе за виконану роботу. Якщо ж вас хвалить інша людина, відповідайте «спасибі». Не варто відповідати: «Не варто подяки», «Да ладно, мені було нескладно». Пам'ятайте, що цим ви показуєте, що не гідні всіх слів подяки.
7
Протягом дня повторюйте собі: «Я все зможу», «Я найкращий», «Я найкрасивіша» і т.д. Можна навіть де-небудь написати ці фрази, наприклад, на робочому столі вашого комп'ютера.
8
Для того щоб підняти самооцінку, деякі психологи радять взяти аркуш паперу і перерахувати на ньому минулі успіхи. Після того, як ви напишіть їх - відкладіть. Назавтра візьміть список і перечитайте, перечитуйте його кожен день, при цьому не забудьте доповнювати. Теж саме ви можете зробити і зі своїми позитивними якостями.
9
Оберіть коло друзів, які вас підтримують. Також до їх складу повинні входити впевнені, позитивні особистості, які випромінюють лише позитивні емоції. Пам'ятайте, що чим частіше ви посміхаєтеся, тим швидше підвищите свою самооцінку. Але врахуйте, що посмішка повинна бути щирою.
10
Займіться тим ділом, яке вам подобається. Якщо вас не влаштовує ваша робота, ви зневажаєте її, у вас немає бажання ходити на неї - звільніть або змініть діяльність.
11
Якщо ж вам нічого не допомагає, а ситуація виходить з-під контролю - зверніться за допомогою до фахівця.