Як поставити тісто на булочки. чому випічка осідає.

Здобні домашні булочки - вершина майстерності будь-якої господині, адже далеко не у кожної вони виходять смачними і пишними. Секрет в правильно замішаному тісті, яке приготувати зовсім не складно. Свіжі продукти, правильні пропорції, відповідний температурний режим, трохи терпіння - і все вийде.
Вам знадобиться
  • 1 стакан молока;
  • 2 яйця;
  • 4 столових ложки цукру;
  • 2 столових ложки рафінованої олії;
  • пакетик сухих дріжджів;
  • 3 склянки борошна;
  • сіль;
  • ванілін.
Інструкція
1
Підігрійте 1 стакан свіжого молока, вилийте його в глибоку миску або каструлю. Розрахуйте, що обсяг тесту сильно збільшиться, тому обирайте ємність відповідної глибини.
2
Розбийте 2 яйця в окремий посуд, щоб частинки шкаралупи не були молоко. Якщо це трапилося, витягніть шкарлупки куточком кухонного рушники.
3
Додайте в миску з молоком яйця, 4 столових ложки цукру, 2 столових ложки рафінованої соняшникової олії, трохи солі, ванілін і пакетик сухих дріжджів. Поступово, помішуючи, додайте 3 склянки борошна.
4
Поставте миску з тестом в тепло - ближче до плити або в таз з гарячою водою. Якщо температура повітря низька, тісто може не подняться.Через 2:00 перевірте тісто - воно має збільшитися в об'ємі. Якщо цього не відбувається, помістіть ємність в більш тепле місце. Коли тісто підніметься до краю миски, його потрібно опустити, інтенсивно, але акуратно перемішуючи ложкою зверху вниз.
5
Тісто має піднятися і опуститися 2-3 рази. Після цього воно вважається готовим. Викладіть його на робочу поверхню, присипану борошном. Якщо тісто здається вам рідкуватим, акуратно умішайте в нього ще трохи мукі.Не місите занадто інтенсивно - тісто для здоби повинно бути не крутим, а повітряним. Однак занадто рідке тісто теж не годиться - готові булочки не піднімуться в печі.
6
Якщо ви не можете зайнятися приготуванням здоби негайно, накрийте миску з тістом кришкою і помістіть його в холодильник. Без збитку для смакових якостей воно може зберігатися там кілька годин.
7
З отримав тесту можна формувати булочки, плюшки та іншу дрібну здобу. Воно підійде і для випічки рулетів або великих пирогів. Після формування булочок залиште їх на расстойку. До відправки в духовку вони мають постояти біля півгодини при кімнатній температурі.
Корисна порада
Якщо ви плануєте приготувати пиріжки з несолодкої начинкою або булочки до бульйону, подкорректируйте рецептуру тіста: зменшите кількість цукру до 1 столової ложки і виключіть ванілін.