Як проводити презентацію: секрет успіху.

Проведення презентацій - один з видів публічної діяльності, що передбачає демонстрацію і опис якої-небудь ідеї. Необхідність провести презентацію може бути пов'язана з професійною або навчальною діяльністю. І в тому, і в іншому випадку рекомендується користуватися загальними правилами проведення подібних виступів, щоб не допустити помилок і отримати успіх.
Інструкція
1
Приділіть достатньо часу підготовці презентації. В першу чергу створіть план, який повинен починатися з представлення вашої персони і теми презентації. План повинен нагадувати зміст у книзі. Складіть свою промову: почніть зі вступу, розповівши про мету та актуальності проблеми, в основній частині сконцентруйтеся на головній ідеї, її достоїнства, характеристики та особливості, наприкінці підведіть підсумок, підкресліть ще раз кілька важливих моментів. У презентації головне - не що говорити, а як. Виділивши важливі ідеї, ви повинні домогтися того, щоб вони звучали зрозуміло, просто, ясно і в той же час цікаво. Можна протягом виступу кілька разів повторити важливу думку, щоб всі вловили посил.
2
Грамотно підготуйте слайди. Пам'ятайте, що вони повинні тільки ілюструвати ваш розповідь, але не описувати все за вас. Не вставляйте багато тексту в слайди, вони носять тільки візуальну інформацію для кращого сприйняття. Ваша презентація в першу чергу повинна бути цікавим розповіддю з правильною інтонацією і виразною жестикуляцією. Навіть цікаві картинки блякнуть перед монотонної невиразною промовою. Замість тексту на слайдах приділіть увагу правильному підбору зображень, постарайтеся, щоб слайди якнайкраще ілюстрували вашу презентацію, наочно демонстрували вашу ідею. Красиво оформіть слайди, використовуючи градієнтний фон і шрифт середнього розміру. Не вставляйте великі таблиці і багаторівневі списки.
3
Адаптуйте утримання під слухачів - оперуйте тільки тими термінами, які розуміє аудиторія, а якщо доводиться говорити про що-небудь новому, то докладно поясніть значення, щоб не залишилося сумнівів у ваших знаннях. У розповідь ви можете вставити трохи гумору, щоб презентація не була стомлюючої.
4
Презентація, як правило, триває одну годину, включаючи технічні проблеми і настройку техніки, відповіді на запитання слухачів і сам розповідь. Оповідання має тривати не більше двадцяти хвилин, в які укладіть всі тези і головні думки вашої презентації. Прорепетируйте презентацію кілька разів.
5
Проводячи презентацію, не поспішайте і не зволікайте. Говоріть чітко, виразно і розмірено. Слідкуйте за своєю інтонацією, робіть акценти на важливі деталі, не забувайте про паузах. Не читайте свою доповідь, дивіться на аудиторію і не повертайтеся до неї спиною. Не рекомендується облокачиваться на стіл або кафедру. Можна пересуватися по кімнаті, щоб встановити більш близький контакт зі слухачами. Але не ходіть постійно з боку в бік, це може їх тільки відвернути.
6
Наприкінці презентації подаруйте глядачам барвисті буклети або диски з презентацією, щоб підтвердити свої слова і залишити що-небудь на пам'ять. Це підвищує ваші шанси на успіх.
Зверніть увагу
Передбачите всі несподіванки - програма може не запуститися, проектором буде показувати зображення, комп'ютер може зависнути. Зробіть копію презентації, переведіть її в інші формати, знайдіть запасний ноутбук чи проектор.