Як садити герань.

Всі види герані (пеларгонії, журавельник) розмножуються живцями, розщепленням кореневища і насінням. Найкраще проводити посадку навесні, хоча герань здатна розмножуватися цілий рік.
Інструкція
1
Зріжте держак завдовжки не менше 5-7 сантиметрів з бічного або верхівкового пагона. На черешку повинно бути 2-3 листочка.
2
Протягом декількох годин перед посадкою залиште держак на відкритому повітрі при кімнатній температурі. Присипте зріз живця дрібно товченим деревним вугіллям.
3
Щоб цвітіння було рясним, підберіть не надто великий квітковий горщик.
4
Забезпечте рослині хороший дренаж (використовуйте дрібні камінчики на дні горщика), щоб коріння герані НЕ загнивали. З тією ж метою регулярно рихлите землю, забезпечуючи доступ повітря.
5
Грунт при посадці повинна бути тільки злегка вологою. Використовуйте звичайну садову землю з додаванням піску. У продажу існує також спеціальний живильний ґрунт для вирощування гераней.
6
Після посадки обережно полийте землю так, щоб вода не потрапила на стебло і листя, так як живці легко загнивають, особливо якщо температура в приміщенні невисока. Чи не поливайте рослину занадто багато і часто: при надлишку води герань гірше цвіте, змінюється її зовнішній вигляд.
7
У період активного росту рослини використовуйте спеціальні підживлення - активатори росту.
8
Велике рослину можна розмножувати і іншим способом: розділіть кореневище на частини так, щоб в кожній частині були пагони і бруньки.
9
Герань, вирощена з насіння, цвіте рясніше, ніж розведена живцями. Для посіву насіння підготуйте грунт: ошпарьте її окропом і розчином марганцівки. Розкладіть насіння і присипте тонким шаром грунту. Накрийте ємність плівкою або склом.
10
Регулярно прочиняйте плівку, щоб видалити конденсат вологи. Після проростання насіння (через 7-10 днів) приберіть плівку. Через 6-8 тижнів пересадите паростки в інший горщик.
11
При посадці гераней у відкритий грунт на садовій ділянці дочекайтеся, коли мине загроза заморозків. Восени пересаджуйте герань в горщики і тримайте як кімнатна рослина.