Як замінити шлейф. Як замінити шлейф на ноутбуці.

Часом трапляється так, що комп'ютер з невідомої причини перестає правильно визначати жорсткі диск, або при вдалій завантаженні раптом починає «зависати», а потім і зовсім перестає завантажуватися. Не поспішайте нести його в сервіс або переглядати оголошення про продаж жорстких дисків і материнських плат. Цілком можливо, знадобиться просто замінити шлейф.
Інструкція
1
Відключаємо живлення від системного блоку і знімаємо бічну кришку.
2
Уважно оглядаємо материнську плату і всі дроти і шлейфи, які підключені як до системної плати, так і до всіх пристроїв, пов'язаним з нею. Шлейфами до материнської плати найчастіше підключаються: • Флоппи-дисководи; • Жорсткі диски; • Приводи компакт-, ДВД-і дисків інших форматов.Прі цьому до флоппі-дисководів йде окремий шлейф. Якщо у вас комп'ютер, облямованих більше 5 років тому, швидше за все, жорсткі диски і дискові приводи пов'язані між собою IDE шлейфом. Зовні він являє собою широкий 40 або 80-дротовий кабель з трьома роз'ємами. Першим роз'ємом він підключається до материнської плати, два інших з'єднуються з накопичувачами інформації: жорсткими дисками або приводами оптичних дисків. Зазвичай в комп'ютері використовується два IDE шлейфа.
3
Щоб замінити шлейф, акуратно від'єднуємо його роз'єми від відповідних гнізд приводів і жорстких дисків, до яких він підключений. Для полегшення доступу до них, можливо, є сенс від'єднати і дроти, що подають живлення до даних пристроїв. Потім, притримуючи материнську плату і не допускаючи її перегину, від'єднуємо шлейф з гнізда IDE. При необхідності також від'єднуємо і другий IDE шлейф.
4
Нові шлейфи встановлюємо в зворотному порядку: спочатку акуратно, злегка притискаючи, закріплюємо їх на материнській платі, потім - приєднуємо до відповідних гнізд жорстких дисків і оптичних накопичувачів.