Як видалити пляму фарби на куртці. Як вивести плями фарби з куртки.

Плями від фарби на одязі - часто виникає проблема. Не побачили, що лава пофарбована, притулилися до паркану, сперлися на щойно пофарбовані перила - причин може бути маса. І тоді постає питання: чи можливо вивести пляму від фарби і яким чином. Насправді, це дійсно можливо зробити, навіть декількома способами. Вивести плями фарби з одягу, зокрема з куртки, не так вже й складно.
Вам знадобиться
  • Використовуйте для видалення плям від фарби бензин, гас, скипидар, нашатирний спирт або ацетон. Але будьте обережні, оскільки рідини небезпечні і легко спалахують.
Інструкція
1
Для початку, перевірте, з чого зроблена куртка і як цей матеріал сприйме те чи інше засіб для чищення. Крім того, визначте природу самого плями, а точніше тип фарби. Більшість плям створюють олійні фарби, для виведення яких використовують сильні засоби. Тому постарайтеся перед використанням перевірити реакцію матеріалу на невеликому клаптику на прихованому місці.
2
Якщо пляма від фарби зовсім свіже, тобто з'явилося годину-два тому, спробуйте видалити його підручними засобами (серветками, водою, милом) і відразу ж запрати куртку. Однак враховуйте, що на тканинній куртці може залишитися світла пляма у формі нечіткого відбитку.
3
Якщо пляма задавненої, спробуйте прибрати його засобом для зняття лаку. Бажано, щоб у ньому не утримувався ацетон. У порівнянні з технічними розчинниками це засіб менш активно, тому не так небезпечно для матеріалів. Якщо ж воно не дає бажаного результату, переходите до більш жорстких варіантами.
4
Не наносіть велика кількість очищувача, оскільки матеріал може зіпсуватися, або залишиться слід від використання будь-якого засобу. Також можете спробувати розчинник для фарби, проте з цим засобом потрібно бути гранично обережним.
5
Очищайте пляма поступово, при невеликих розмірах зручно використовувати ватяний тампон або паличку. Після того, як ви видалили пляма, обов'язково виперіть куртку. Можливо, доведеться провести кілька прань, щоб не тільки позбутися від сліду, але і прибрати запах застосованих хімічних речовин. Ніколи не періть куртку з іншими речами після обробки, оскільки вони можуть перейняти неприємний запах і негативно відреагувати на хімічний засіб. Після прання висушіть куртку і переконайтеся в тому, що пляма дійсно зникло.