Як дізнатися інформацію про систему.

Часто у початківців користувачів персонального комп'ютера виникають питання, які пов'язані з інформацією про систему їх комп'ютера. Переглянути всі дані можна стандартними засобами операційної системи, а також спеціальним програмним забезпеченням.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - програма Everest.
Інструкція
1
Зайдіть в меню «Пуск». Далі виберіть вкладку «Мій комп'ютер». Натисніть правою клавішею миші в даному вікні і виберіть в контекстному меню пункт «Властивості». Перед вами з'явиться невелике віконце, в якому буде представлена інформація про вашу систему. Розробники інтегрували в операційну систему функцію Інтелектуальне всіх модулів, які маються на комп'ютері.
2
Вам буде показана вся інформація про встановлену на комп'ютері операційній системі, а також про характеристики комп'ютера. Наприклад, ви можете дізнатися розрядність операційної системи, кількості оперативної пам'яті, потужності процесора і багато іншого. Проте варто відзначити, що для більш поглиблених параметрів потрібно використовувати спеціалізоване програмне забезпечення, яке в режимі реального часу показує практично всі характеристики комп'ютера, починаючи від операційної системи і закінчуючи температурою.
3
Купіть диск або скачайте в інтернеті програму Everest. Дане програмне забезпечення дозволяє визначити всі характеристики комп'ютера. Знайти можна на порталі softodrom.ru. Встановіть програму на комп'ютер в системний локальний диск вінчестера. Подібні утиліти повинні інсталюватися саме в даний каталог. Запустіть програму. Кілька хвилин будуть скануватися всі характеристики персонального комп'ютера, після чого програма запуститься.
4
У лівій частині програми буде представлений повний список всіх параметрів і комплектуючих, які встановлені на вашому комп'ютері. Ви можете переглядати всю інформацію, яка є в даній програмі. Проте варто відзначити, що дана утиліта при неправильному використанні може серйозно нашкодити вашому комп'ютеру, тому перед активним використанням читайте інструкцію.
Серед мінусів 32-бітових операційних систем найістотнішим є те, що вони підтримують установку максимум чотирьох гігабайт оперативної пам'яті. Якщо ви хочете встановити більше чотирьох гігабайт оперативки, значить, вам буде потрібно установка 64-бітової версії ОС. Але для того щоб встановити таку ОС, вам буде потрібно 64-бітний процесор. Звичайно, сьогодні більшість процесорів такі. Але все-таки краще перед установкою перевірити його битность.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма CPU-Z;
  • - програма AIDA64.
Інструкція
1
Натисніть по значку «Мій комп'ютер» правою кнопкою мишки. Виберіть «Властивості». Подивіться на назву процесора, в ньому і пишеться розрядність процесора. Такий спосіб дозволить дізнатися тільки основну інформацію.
2
Більш детально дізнатися про розрядності процесора, а також інші його характеристики можна за допомогою безкоштовної програми CPU-Z. Скачайте її з інтернету і встановіть. Запустіть програму. У першому ж вікні, яке з'явиться після її запуску знайдіть рядок Name. В ній зазначена модель процесора і його розрядність. Також в цьому вікні зазначені й інші характеристики процесора.
3
У разі якщо вам необхідно дізнатися докладну інформацію про битности процесора, про технології, які він підтримує, вам потрібна програма AIDA64. Програма є платною, але можна спробувати тривіальну версію. Скачайте і встановіть AIDA64 на свій ПК. Після цього перезавантажте комп'ютер.
4
Запустіть програму. Зачекайте кілька секунд, поки йде збір інформації про систему. У правому вікні програми виберіть компонент «Системна плата». Потім в списку з'явилися пристроїв виберіть компонент «ЦП». В наступному вікні знайдіть розділ «Властивості процесора». Розрядність процесора вказується в рядку «Тип процесора», а також у рядку «Набір інструкцій».
5
Також в розділі «Системна плата» є компонент Cupid. Виберіть його, після чого з'явиться список технологій, які підтримуються сучасними процесорам. Навпаки кожної з технологій є напис «Підтримується» або «Не підтримується».
Корисна порада
Якщо вам потрібно знати розрядність процесора з метою установки 64-розрядної операційної системи, вам знадобляться драйвера для 64-розрядної ОС. Драйвера, які ставляться на 32-розрядні операційні системи, несумісні з 64-розрядними ОС. Якщо в комплекті немає потрібних драйверів, скачати їх можна з сайту-виробника материнської плати.