Як чистити дорогоцінні камені.

Дорогоцінні камені ефектно і багато виглядають, підвищують соціальний статус власниці. Час від часу вони вимагають до себе уваги. Для очищення і додання блиску бажано звернутися в ювелірну майстерню. При необхідності ці процедури можливо провести в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - морська сіль;
  • - харчова сода;
  • - джин;
  • - рідке мило;
  • - винний оцет.
Інструкція
1
Дорогоцінні камені можна ефективно очистити за допомогою солі.- Налийте в керамічну або скляну ємність теплу воду. Розчиніть в ній 1 чайну ложку морської солі. Занурте в нього камінь і залиште на 12 годин. Після промийте під проточною холодною водою і протріть м'якою чистою ганчіркою; - Візьміть глибоку ємність і насипте в неї сіль. Покладіть в неї дорогоцінний камінь і залиште на ніч. Після промийте проточною водою і відполіруйте м'якою ганчіркою.
2
Почистити дорогоцінні камені можна содою: - Налийте в ємність гарячу воду і додайте 1 чайну ложку харчової соди. Поставте на вогонь і занурте в розчин дорогоцінний камінь. Прокип'ятіть декілька хвилин і дістаньте прикраса. Промийте під проточною водою і відполіруйте; - Змішайте 1 столову ложку соди з кількома краплями води. Перемішайте до утворення м'якої пасти. За допомогою ватного тампона нанесіть засіб для чищення на дорогоцінний камінь. Акуратно потріть і змийте під проточною водою.
3
Повернути блиск коштовного каменя допоможе джин. Такий засіб не здатна видалити забруднення. Протріть поверхню каменю ганчірочкою або ватяним тампоном, змоченим в напої.
4
Мильний розчин ефективно і дбайливо видаляє забруднення. Візьміть рідке мило і розчиніть його у воді. За допомогою старої зубної щітки, змоченою у розчині, акуратно очистіть поверхню дорогоцінного каменю. Потім промийте під проточною водою і відполіруйте м'якою сухою ганчіркою.
5
Налийте в керамічну або скляну ємність винний оцет. Занурте в нього дорогоцінний камінь на кілька хвилин. Потім дістаньте і акуратно потріть поролоновою губкою, змоченою у винному оцті. Промийте прикраса проточною водою і протріть насухо м'якою ганчіркою.
Зверніть увагу
За опалами і смарагдами потрібен особливий догляд. Ці камені крихкі і ламкі. Щоб згладити нерівності поверхні, на них наносять масляну плівку. Їх не рекомендується чистити самостійно. Зверніться по допомогу до ювеліра.