Як валяти сумку.

Сумки з вовни для валяння добре поєднуються як з костюмами, так і з повсякденним одягом. Крім того, процес валяння дуже захоплюючий і індивідуальний. І ви будете впевнені, що ніде не зустрінете точно таку ж сумочку, як у вас.
Вам знадобиться
  • - 300 грам вовни для валяння;
  • - повітряно-бульбашкова плівка;
  • - москітна сітка;
  • - вода;
  • - миючий засіб;
  • - губка.
Інструкція
1
Розстелите на робочій поверхні повітряно-бульбашкова плівка для мокрого валяння і виріжте з неї шаблон майбутньої сумки з розмірами 33х44 см. Враховуйте, що при валяння вовна скачається на 1/3 і тому до розмірів шаблона необхідно додати ще 30%. Якщо ви хочете, щоб сумочка вийшла у формі трапеції, заузьте краю отриманого прямокутника.
2
Покладіть частина вовняних пасом уздовж всього шаблону, а наступну частину укладіть другим шаром, але перпендикулярно першому. Слідкуйте, щоб кінці пасом обов'язково виступали за рамки шаблону. Накрийте шерсть москітною сіткою.
3
Приготуйте мильний розчин. Для цього в одній склянці води розведіть одну краплю миючого засобу для посуду. Промочите шерсть приготованим розчином за допомогою губки. Почніть валяти шерсть долонею, виконуючи кругові рухи протягом 7 хвилин.
4
Зніміть москітну сітку і переверніть заготовку. Загніть виступаючі краї на бульбашкову плівку. Тепер укладіть пасма вовни на нову сторону в два шари точно так само, як ви робили це в другому кроці. Знову накрийте шерсть москітною сіткою, змочіть мильним розчином і зваляти. Для того щоб сумка вийшла більш міцною повторіть вкладання вовни і валяння ще по два рази з кожного боку шаблону.
5
Як тільки шерсть буде повалена в декілька шарів, скрутіть заготовку разом з плівкою в рулон і почніть катати її по робочій поверхні, таким чином, як якщо б ви розкочували тісто качалкою. Потім рулон розправте і знову скачайте його, але вже в іншому напрямку, продовжуйте виконувати руху «качалкою». Проробіть згортання і розгортання до тих пір, поки шаблон не зіб'є.
6
Зробіть акуратну проріз у верхньому краю сумки і дістаньте плівковий шаблон. Сумку промийте під водою, чергуючи холодний струмінь з гарячою. Це дозволить вовни добре ущільнитися.
7
Наповніть таз гарячою водою і розчиніть у ньому кілька крапель миючого засобу. Почніть активно валяти сумку в розчині до досягнення потрібного розміру. Потім промийте його в холодній воді.
8
Намильте кулаки і вставте їх в кути сумки, зробіть кілька кругових рухів. Після досягнення потрібного результату, набийте виріб поліетиленовими пакетами або газетами для надання форми. Залиште сумку підсихати в теплому місці.
9
Щоб зробити ручки зваляти з вовни два джгута. Для цього відміряйте необхідну довжину і обмотайте кінці пасом поліетиленом, щоб не замочити. Змочіть в мильному розчині майбутній джгут і інтенсивно повалятися його в долонях. Як тільки шерсть сформується в щільний джгут, промийте в холодній воді і висушіть. За таким же принципом зробіть другий джгут і після просушування пришити їх до сумки.