Як замінити гальмівні накладки.

Гальмівна система автомобіля є найважливішим вузлом і вимагає до себе належного ставлення та догляду. У разі зносу гальмівних накладок на задніх колодках до головок заклепок, або коли діаметр пари колодок став набагато менше внутрішнього діаметра гальмівного барабана, слід їх замінити, щоб не було неприємних наслідків.
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - зубило;
  • - дриль і свердло;
  • - пневматичний прес;
  • - токарний верстат.
Інструкція
1
Встановіть автомобіль на підйомник або оглядову яму. В останньому випадку зафіксуйте передні колеса, підставивши під них упори з двох сторін. Підніміть домкратом автомобіль і зніміть послідовно - колесо, гальмівний барабан і гальмівні колодки. Огляньте їх, якщо їх корпус має значні дефекти, які можуть перешкодити виконувати свої функції, або розміри фрикційних накладок менше допустимого, замініть їх.
2
За допомогою молотка і зубила зрубаєте зношену фрикционную накладку, закріпивши попередньо гальмівну колодку в лещатах. Після цього вибийте з її отворів заклепки.
3
Підберіть фрикционную накладку, щоб вона мала відповідний розмір і щільно прилягала до поверхні. Просвердлите в ній відповідні отвори, використовуючи як шаблон гальмівну колодку, якщо їх немає. Для цього підберіть діаметр свердла. Якщо у заклепки він становить 5мм, то слід взяти 5,3-5,5мм, якщо 8мм, то 8,3-8,5мм відповідно. Закріпіть фрикционную накладку на гальмівний колодці, скориставшись стяжками-струбцинами і просвердлите отвори.
4
Проведіть зенкование. Для цього підберіть свердло, що має діаметр злегка більше головки заклепки. Просвердлите раніше отримані отвори, щоб залишився зазор в 2-3 мм.
5
Встановіть заклепки в отвори і розвальцьо їх. Закріпіть накладку міцно на колодці. Потім пневматичним пресом зробіть развальцеванію. Слід домогтися того, щоб діаметр пари колодок був менше 3 мм діаметра гальмівного барабана. В іншому випадку виробляєте расточку колодок на токарному верстаті. Коли на задньому гальмівному барабані є вироблення, то зробіть його проточку в ремонтний розмір.