Як накреслити зубчасте колесо.

Зубцювате колесо - частина механізму редуктора, службовця для передачі потужності електродвигуна робочій машині. Найбільш часто використовують такі колеса з прямими і косими зубами в циліндричних і конічних зубчастих передачах.
Інструкція
1
Зубчасті колеса з прямими зубами застосовують для здійснення прямого обертового руху ведучого вала до веденого. Якщо такий рух здійснюється під будь-яким кутом, застосовують косі, або конічні зубчасті колеса, в яких зубець має змінний модуль по довжині.
2
Конічні зубчасті колеса викреслюють по початковому великому діаметру окружності, тому на головному вигляді западини НЕ рісуются.Для виготовлення креслення зробіть обмір і обчислення всіх елементів зубчастого колеса відповідно до ГОСТ 9563-60. Визначте зовнішній діаметр виступів, зубців De, модуль зачеплення т, діаметр початкової окружності d, крок t, висоту зуба Л, висоту головки зуба h ', висоту ніжки зуба Л ", діаметр внутрішньої окружності Di, товщину зуба s, ширину западини se, робочу ширину колеса Ь, довжину маточини 1Х, діаметр отвору для вала dt, зовнішній діаметр маточини d2. Все літерні позначення прийняті відповідно до ОСТ ВКС 8089.
3
Зазвичай профілі зубів викреслюють спрощено, дугами кіл. Окружності заданих діаметрів De, d, Di проведіть суцільною основною лінією. Тонкою лінією проведіть додаткову окружність, по якій розташовуються дуги, що окреслюють профіль зуба.
4
Допоміжні відомості про модуль зачеплення, кількості і куті нахилу зубів і т.д., помістіть в таблиці параметрів відповідно до ГОСТ 9250-59, яку розташуйте у верхньому правому куті креслення.
5
Також, відповідно до ГОСТ 2.403-75 ЕСКД викреслюється профільний розріз зубчастого колеса. Лінії, що позначають окружності і що утворюють поверхні виступів зубів, вимальовується суцільною основною лінією. Лінії, що позначають окружність западин - штриховий лінією. Зуби, які потрапили в площину розрізу, що не заштриховуєш.
Зверніть увагу
Також, відповідно до ГОСТ 2.403-75 ЕСКД викреслюється профільний розріз зубчастого колеса. Лінії, що позначають окружності і що утворюють поверхні виступів зубів, вимальовується суцільною основною лінією. Лінії, що позначають окружність западин - штриховий лінією. Зуби, які потрапили в площину розрізу, що не заштриховывайте.Популярность зубчастих передач пояснюється їх високим ККД, великий здатністю навантаження, малими габаритами, міцністю, довговічністю, простотою використання і надійністю. До недоліків можна віднести високі вимоги до точності розрахунку і монтажу.