Як укласти кахельну плитку на підлогу.

Ви плануєте зробити ремонт в коридорі, кухні або ванній кімнаті і виконати заміну підлоги кахельної плитки самостійно? Інструкції, як укласти кахельну плитку на підлогу, дозволять вам правильно зробити всі заплановані облицювальні роботи.
Інструкція
1
Запасіться усіма необхідними інструментами. По-перше, вам буде потрібно звичайний шпатель шириною приблизно 100 міліметрів, різноманітні зубчасті шпателі, спеціальна будівельна терка. Обов'язково підготуйте щипці, необхідні для якісної коригування маленьких фрагментів підлогової кахельної плитки, наждачний папір і губку для притирання. З електроінструменту підготуйте перфоратор, потужну електродриль, гостру «болгарку», краще з надійним алмазним диском.
2
По-друге, щоб укласти підлогову кахельну плитку, знадобиться спеціальна мастика, клей або цементний розчин. Перед початком робіт змішайте цементний розчин з відповідним клеєм, і дайте такої суміші настоятися. Потім підготуйте поверхню бетонної підлоги, добре зволожите її і через густий сито зверху насейте сухий цемент, шар якого повинен бути товщиною приблизно в три міліметри. Коли цементна насип належним чином зволожиться, укладайте на неї напольную кахельну плитку, попередньо змастивши її заздалегідь підготовленою сумішшю.
3
Якщо стяжка вашого статі нерівна, або нерівномірна, наносите на підлогу більш товстий шар розчину, щоб скорегувати нерівності. Потім проводиться безпосередня укладання підлогової кахельної плитки, для цього в кутках приміщення встановіть спеціальні «маяки». Почніть з одного кута від маяка, встановивши біля нього одну плитку підлогового кахлю, використовуючи рівень і зробивши невеликий відступ, покладіть другу плитку. Поруч з нею встановіть ще один маяк, і повторюйте ці дії, поки ви якісно укладіть весь перший ряд.
4
Як тільки у кожної плитки першого ряду правильно встановлено спеціальний маяк, кладіть другий ряд кахлю, перевіряючи точність кладки рівнем. За даним принципом облицюйте всю іншу площу підлоги, осаджуючи плитку до необхідного рівня за допомогою ручки робочої лопатки. Весь цементний розчин, який виступає на поверхні підлогового кахлю, видаляйте своєчасно, змиваючи його м'якою губкою, змоченою в теплій воді. Потім дайте цементного розчину добре просохнути протягом декількох днів і підготуйте затірку для швів. Ретельно затріть спеціальним складом всі стики між плитками, дайте йому висохнути, а потім добре вимийте кахельну підлогу.
Правильне укладання кахельної плитки вимагає від виконавця певних навичок і наявності необхідного інструменту. Перед початком укладання виконується підготовка поверхні, що вимагає дотримання норм безпеки. Укладання плитки здійснюється за попередньо розміченій сітці з використанням «маяків» і хрестоподібних роздільників.
Кахельна плитка знайшла широке застосування в якості матеріалу облицювання поверхонь стін і підлоги ванних кімнат, санвузлів, кухонних і господарських приміщень. Застосування кахлю має ряд переваг перед іншими видами покриттів, включаючи привабливий зовнішній вигляд і оптимальні експлуатаційні якості.

Для укладання кахельної плитки необхідний наступний набір інструменту та обладнання

1. Комплект шпателів для нанесення цементного розчину на великі і малі ділянки поверхності.2. Засоби для приготування цементного розчину. Для отримання однорідної суміші використовується спеціальна насадка на електродриль, або малогабаритний міксер. При їх відсутності можна приготувати розчин вручну, використовуючи шпатель.3. Кафелерез, що дозволяє правильно виконати поділ плитки на частини по заданих лініях розділу. При його відсутності можна використовувати склоріз, однак при цьому можуть виникати відколи й неровності.4. Насадка на електродриль для виконання отворів великого діаметра.5. Будівельний рівень і висок.

Підготовка поверхні

Після видалення старого покриття (шпалер, кахлю або гіпсокартону) виконується вирівнювання поверхні стін або підлоги. Поверхня повинна бути знежирена, при цьому не потрібно забезпечувати низьку шорсткість, так як це може погіршити зчеплення з кахлем. При знятті старої плитки за допомогою перфоратора існує небезпека відколу гострих частинок. Для захисту рук та обличчя під час підготовчих робіт використовуються будівельні окуляри і рукавички.

Розмітка і прирізка

Залежно від розмірів використовуваної плитки виконується розмітка поверхні, що дає можливість визначити кількість кахлю, а також його форму і розміри. Під час розмітки потрібно враховувати розмір шва, який складає 2-4 мм. При відсутності достатнього досвіду, прирізання необхідно виконувати з великою обережністю, щоб знизити кількість браку. Для компенсації неточностей при прирізці кахельна плитка набувається з невеликим запасом.

Установка «маяків»

Для забезпечення рівної укладання кахлю використовується установка «маяків» - окремих плиток, що закріплюються на тимчасовому алебастровому розчині. Такі плитки служать для орієнтиру по час укладання решти кахлю, після чого вони акуратно знімаються і встановлюються на постійному розчині.

Закріплення і вирівнювання

На кахель за допомогою шпателя наноситься розчин, після чого кожна плитка укладається на стіну. Плитка ретельно притискається до поверхні і вирівнюється за будівельним рівнем. Рівні шви забезпечують застосуванням пластикових дистанційних хрестиків, що знімаються по завершенню робіт. Після закінчення укладання шви покриваються шаром спеціальної фарби, колір якої підбирається залежно від малюнка плитки.