Як прибрати пластилін з килима.

Ваш малюк розмазав по килиму пластилін, і ви не знаєте, що робити. Поради, як прибрати пластилін з килима, допоможуть вам очистити килимове покриття, навіть якщо липка субстанція в'їлася глибоко в його ворс.
Інструкція
1
Займаючись ліпленням з пластиліну, ваша дитина впустив на килимове покриття шматочок, який потім ненавмисно утоптав в ворс? Не поспішайте викидати килимове покриття, вам допоможуть кілька дієвих порад. По-перше, в зимовий період спочатку зніміть сам килим і винесіть його на вулицю або на балкон, де під дією морозу липкий пластилін затвердіє і розкришиться. Його залишки зібрати вам вже не складе особливих труднощів, а потім залишиться лише прибрати з килимового покриття залишилося після пластиліну жирне кольорове пляма.
2
По-друге, якщо у вас немає можливості винести килимове покриття на холод, прибрати пластилін з килима можна схожим способом, варто лише прикласти до плями шматочки льоду, а потім відшкребти затверділу субстанцію за допомогою звичайного скребка. Далі візьміть етиловий спирт, змочіть в ньому ватний тампон, а потім гарненько протріть те місце на килимі, куди приклеїлися шматочки пластиліну, глибоко в'їлися в ворс. Як правило, після цього шматочки м'якого пластиліну скочуються в невеликі грудочки, і їх можна досить ефективно видалити руками.
3
Потім почистіть місце забруднення господарської щіткою, рясно змоченою в мильному розчині, але така дія бажано чергувати кілька разів, а потім килим рекомендується насухо витерти. Щоб очистити килим від пластиліну, ви можете використовувати гарячу праску і чистий аркуш паперу, покладіть папір на пластилінові пляма, а потім з верхнього боку на кілька секунд прикладіть до неї нагріте праска. Замість аркуша паперу ви можете використовувати серветку або промокашку з шкільного зошита, при сильному забрудненні процедуру повторюйте кілька разів, міняючи серветки, в які вбирається розплавлений пластилін, але даний спосіб очищення фахівці радять не використовувати на килимових покриттях, що відрізняються довгим ворсом.
4
У більшості випадків навіть після ретельного видалення з килима всіх шматочків розтоптаного пластиліну на покритті залишиться безбарвне або кольорове жирну пляму, прибрати яке не так-то просто. Тому використовуйте додатково різні хімічні засоби для прибирання, які здатні впоратися з плямами даного типу. Підійде і звичайний пральний порошок, і спеціальні засоби для чищення килимів. Якщо килим дуже дорогий, не експериментуйте з видаленням плям, а краще звертайтеся в компанію, що пропонує високоякісну хімчистку покриттів на дому.