Як виростити рододендрон.

Рододендрони відносяться до вічнозелених чагарників сімейства вересові. Садівниками цінуються ці рослини за їх красиві квіти і листя. Батьківщиною чагарників вважається Середземномор'ї, але при належному догляді і дотриманні агротехніки, рододендрони можна вирощувати і в середній смузі. Як правильно підібрати вид рододендрона і доглядати за ним?
Вам знадобиться
  • - саджанець рододендрона;
  • - торф, хвойний опад або тирсу;
  • - садовий інвентар.
Інструкція
1
Виберіть і підготуйте місце під посадку чагарника. Рододендрони воліють захищені від прямих сонячних променів місця. Відмінно підходять захищені від вітрів парканом або високими деревами ділянки. Грунту вибирайте обов'язково кислі, але не дуже вологі. Ці рослини не переносять замокання коренів, тому місця з високим стоянням грунтових вод для посадки небажані. Перекопайте грунт, вибравши всі бур'яни. Викопайте яму (не більше 40 см завглибшки) і заправте її субстратом з торфу, піску і хвої (хвойних тирси).
2
Придбайте рододендрон потрібного виду. В умовах досить суворих зим краще підходять листопадні види цього чагарнику. Це в основному рослини досягають висоти 1,5 м. Врахуйте, що забарвлення і аромат квіток може у різних видів сильно відрізнятися. Рододендрони непогано виглядають в сусідстві зі спіреямі і гортензіями.
3
Висадите кущ. Примірники у контейнерах можна сажівать весь сезон, кущі з відкритими корінням краще висадити навесні. Перед посадкою коріння рододендрона замочіть в розчині біостимулятора на кілька годин. Акуратно опустіть кущ в посадкову яму. Слідкуйте, щоб коренева шийка рослини (місце переходу стебел в корені) перебувала на рівні землі. Розправте коріння в посадковій ямі і акуратно засипте землею і замульчуйте (тирса, кора, декоративна крихта).
4
Вчасно видаляйте бур'яни і поливайте молода рослина. Розпушування ґрунту під рододендроном краще не проводити, тому коренева система у нього поверхнева. Не допускайте пересихання грунту під кущем. У воду для поливу бажано додавати закісляется елементи (наприклад, лимонну кислоту 1 ст. Л на 10 л).
5
Як тільки кущ відцвіте, суцвіття видаліть. Така обрізка сприятиме нарощуванню більшої вегетативної маси, а значить гарантованого пишному цвітінню в наступному році. Також після цвітіння проводите (якщо потрібно) обрізку кущів для додання рослинам форми.
6
Вчасно підготуйте рододендрони до зимівлі. З настанням холодів рослини (особливо молоді кущі) укрийте ялиновим гіллям і мішковиною. Не нехтуйте укриттям навіть для самих зимостійких видів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DDpyDqbPum0
Корисна порада
Удобрюйте рододендрони не раніше досягнення кущами 2-3 річного віку. Добрива бажано використовувати готові.