Як садити горох.

Овочевий горох буває двох видів: цукровий і лущильний. Боби цукрового гороху можна вживати в їжу цілком - вони соковиті в будь-який момент дозрівання. А ось внутрішня сторона лущильно гороху покрита неїстівним пергаментним шаром, тому він годиться в їжу тільки в недостиглому вигляді, саме з нього і виходить відомий «зелений горошок». Вирощувати будь-який з цих сортів гороху не складає ніяких труднощів.
Інструкція
1
Грунт для гороху слід підготувати. Перекопайте землю на 20-30 см вглиб, додайте добриво - 5 кг перегною або компосту на кожен м2 землі. Навесні додайте золу. Перед посадкою гороху рекомендується вносити перепрілий гній, свіжий спровокує зростання зелені на шкоду плодам. Добре горох буде рости з грунту, з якою раніше зібрали урожай картоплі, помідор, гарбузових або капусти. Висаджувати повторно горох на старому місці можна не раніше, ніж через 3-4 роки.
2
Горох дуже любить сонце, віддайте перевагу сонячним місцям. Уникайте ділянок з близькими грунтовими водами - коріння проростає в грунт на 0,5-1 метр.
3
Насіння гороху замочіть у воді в блюдце, накривши вологою марлею. Витримайте їх у такому стані 12-18 годин, міняйте воду кожні 4 години. Припустимо додати стимулятори росту на 2-3 години, можна прогріти горох 5 хв в теплій воді з мікродобривами.
4
Набряклі насіння висівають у зволожений грунт. Щоб горох ріс постійно, садіть його в кілька етапів з інтервалом в 2 тижні. Зробіть грядки з відстанню між ними в 20 см, між лунками - в 5-6 см, глибина не повинна перевищувати 4 см.
5
Поливайте горох не рідше одного разу на тиждень, поки він не зацвіте. У період цвітіння робити це необхідно два рази на тиждень. Між рядами грунт необхідно рихлити, щоб не утворилася кірка і коріння «дихали». Високорослим сортам гороху спорудити опору у вигляді сітки або дроту висотою від 2 м.
6
Через місяць після початку цвітіння з'явиться перший урожай. Горох буде цвісти все літо, якщо ви висаджували його через рівні проміжки. За сезон овочевий горох дає до 4 кг з 1 м2. Бадилля, подрібнена і зволожена, закладається в компост, а сама ділянка землі разом з корінням перекопується. Це зелене добриво замінить гній і компост в наступному році, природним чином підвищивши родючість грунту.
Горох - однорічна рослина. Він відноситься до рослин довгого дня і холодостійких культур. Якщо ви збираєтеся вирощувати горох на своїй ділянці, вам слід знати, які агротехнічні прийоми треба використовувати, щоб отримати здорові сильні рослини з великою кількістю стручків.
Вам знадобиться
  • Насіння районованих сортів гороху, опори для стебел, сітки від птахів, садовий інструмент.
Інструкція
1
Оберіть місце на ділянці, де плануєте посадити горох. Кращими попередниками для бобових є пасльонові і гарбузові культури (томат, перець, баклажан, фізаліс, гарбуз, кабачок, огірок).
2
Грунт добре перекопайте, перед посівом рясно полийте. Горох воліє нейтральні по кислотності грунту. Якщо грунт кисла, попередньо вапном її. Якщо грунти піщані або глинисті, потрібно внести перегній. Зробіть на гряді борозенки через 25 см.
3
Вибирайте районовані сорти гороху для вашої місцевості. Переберіть перед посівом насіння. Відбракує поламані або зіпсовані. Якщо земля дуже суха, насіння попередньо замочіть.
4
Висійте горох у другій декаді квітня через 10 см один від одного на глибину 2,5 - 5 см. Щільно притискайте насіння до грунту. Горох зійде гірше, якщо насіння будуть погано закладені в землю . Натягніть дрібнопористий сітку або інший матеріал для захисту сходів від птахів.
5
Після появи паростків обережно прорихліте грунт. Видаліть бур'яни. Поливайте рясно раз на тиждень. Пам'ятайте, що горох любить воду, але не виносить перезволоження грунту.
6
Підв'яжіть горох коли стебла досягнуть у висоту 7 - 10 см. Можна використовувати шпагат або встановити спеціальні опори для витких рослин. Підгодуйте рослини під час цвітіння, якщо грунт не була заправлена добривами навесні.
7
Починайте збирати стручки через місяць після початку цвітіння гороху. Першими дозрівають стручки в нижній частині стебла. Регулярне їх обривання сприяє утворенню на стеблі нових стручків.
Зверніть увагу
Горох сильно пошкоджується горохової зерновкой. Якщо в попередні роки боротьба з шкідником не велась, обробіть рослини інсектицидом через тиждень після цвітіння.
Корисна порада
Якщо стежити за вологістю грунту постійно немає можливості, замульчуйте посіви торфом або соломою.