Як зменшити рівень холестерину в крові. Як зменшити холестерин в крові.

Холестерин - нерозчинний у воді природний жирний спирт. 80% його виробляється організмом, інші 20% надходять разом з їжею. Необхідний для вироблення вітаміну D, стероїдних, жіночих і чоловічих статевих гормонів. Однак його надлишок призводить до забруднення судин бляшками і виникає гостра необхідність позбутися зайвого холестерину.
Інструкція
1
Основним способом знизити рівень холестерину є правильне харчування. Насамперед, зменшіть ваш вагу. З кожними набраними 500 г холестерин в крові піднімається на два рівня. Ваш раціон на дві третини повинен складатися з овочів, фруктів, круп і цілісних зерен. І тільки одна третина вживаної їжі - молочні продукти і м'ясо.
2
Окрім скорочення споживання м'яса, зменшіть і споживання жирів тваринного походження. Замініть масло, сири і навіть рафінована рослинна олія - птицею, рибою і рослинними полінасиченими маслами, такими як соєва, кукурудзяна. Особливо гарне дію на завищений рівень холестерину надає оливкова олія. Дотримуйтеся нежирної дієти з додаванням його до продуктів в кількості 2-3 столових ложок. Намагайтеся не вживати яєчний жовток. Введіть у раціон більше бобових. У напоях перевагу віддайте зеленому чаю. Він не виводить надлишки холестерину, але перешкоджає його відкладенню на стінках судин. Зменшити холестерин вам допоможе часник. Але їжте його сирим. Під час теплової обробки часник, на жаль, втрачає свої корисні якості.
3
Вважається, що накопичився холестерин зменшують фізичні навантаження. Не існує якоїсь єдиної рекомендації про вправи. Просто робіть щодня зарядку, більше ходіть пішки або займайтеся улюбленим видом спорту. Важливо проявляти фізичну активність.
4
Приймайте харчові добавки з вмістом нікотинової кислоти, вітамінів C і E, кальцію, магнію, калію. Перш ніж купувати БАДи обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Прийом добавок залежить від тієї причини, яка викликала підвищення холестерину.
5
Пийте відвари з рослин, які знижують холестерин і перешкоджають його накопичення. Це насіння айви, коріння високою аралії, лікарської родовика, великого лопуха, кульбаби лікарської. Листя мати-й-мачухи, крушіновідной обліпихи і багато інших.