Як записувати з екрану.

Програми для запису відеопотоку з екрану монітора необхідні, коли доводиться часто демонструвати певний набір послідовних операцій користувачам, або, наприклад, створювати наочні відеоінструкції і уроки на найрізноманітніші теми, так чи інакше присвячені роботі за комп'ютером. Записувати з екрану монітора відео легко, і в цьому нам допоможуть спеціальні утиліти.
Інструкція
1
Програм, що дають користувачеві можливість записувати з екрану комп'ютера, існує досить багато. Серед них CamStudio, Free Screen Video Recorder, Debut Video Capture, Hyper Cam, UVScreenCamera, Total Screen Recorder та інші. Як водиться, багато з цих програм є платними і поширюються в вільне користування з обмеженим функціоналом на якийсь тріальний період часу. Інші, навпаки, абсолютно безкоштовні, і, в порівнянні зі своїми комерційними конкурентами, по набору функцій і якості роботи ні в чому не поступаються останнім. Для того щоб записувати з екрану скористаємося безкоштовною програмою CamStudio, яку можна скачати на сайті http://camstudio.org/. При установці програма займає всього близько 8 мегабайт простору на жорсткому диску.
2
Після запуску програми ми побачимо невелике вікно з кнопками швидких команд і меню. За замовчуванням програма вже готова записувати з екрану відео без додаткових налаштувань. Все, що залишається вибрати - це область записи в меню "Region": повноекранна запис (Full Screen) або певна область. Задати область можна, ввівши її координати по вертикалі і горизонталі, а також ширині і висоті вікна запису, або перед початком запису покажчиком мишки разметив певну площу на екрані.
3
Для початку запису потрібно натиснути кнопку з червоним кружком. Після натискання на кнопку "Stop" (синій квадрат) програма запропонує ввести назву получившегося відеофайлу і вибрати місце для збереження. Після чого відкриє отриманий файл в плеєрі, де його можна відтворити.
4
Крім того, за допомогою даної програми можна записувати не тільки відеоряд, але і аудіосупровід відбувається на екрані. Для цього в меню "Options" потрібно вибрати джерело запису звуку з мікрофону або з колонок комп'ютера. ВІДЕОінструкція, таким чином, стане цікавіше і інформативніше.