Як зустрічати Великдень.

Великдень - найголовніше свято всіх християн. Він символізує перемогу над смертю, воскресіння Господа і можливість кожної людини воскреснути після смерті фізичної. Значення цього свята багатогранно, а сам він займає в серцях і душах віруючих дуже важливе місце. Підготовка до Великодня - один з найдавніших ритуалів в християнстві, а її святкування оповите ореолом містики і благоговіння.
Вам знадобиться
  • Куличи, яйця, біла скатертина, церковні свічки.
Інструкція
1
Відмовтеся від надмірностей у їжі і думках. Великодню передує 40 днів посту. Ті віруючі, хто здатний тримати пост весь цей час, постяться за всіма правилами, відмовляючись від будь-якої тваринної їжі, риби і гарячих страв. Проте відмова від тваринної їжі зовсім не є обов'язковою умовою святкування Пасхи і навіть не показує істинну віру християнина. Постить тільки той, хто вважає це за потрібне, і той, хто здатний витримати пост за станом свого здоров'я. Якщо ж ви з якихось причин не можете тримати сорокодневний пост, можна відмовитися від тваринної їжі на останньому тижні перед Великоднем (Страсного тижня). Найголовнішою умовою поста було є і буде не фізичне стримання, а очищення від гріховних думок і вчинків.
2
Приготуйте святковий стіл. Традиційно на Великдень печуть паски і фарбують яйця. Всі приготування до свята повинні бути закінчені в середу або четвер, оскільки п'ятницю Страсного тижня - день, коли Христа розіп'яли, вважається днем самого суворого духовного і фізичного посту і молитов. За традицією приготовані паски і фарбовані яйця необхідно освятити в церкві в суботу. В суботню ніч сходіть на хресний хід. Всенічне служба починається в церкви з самого вечора і триває до опівночі. Хресний хід навколо храму символізує рух назустріч Христу, а вхід в храм і відчинення дверей вівтаря - момент, коли міроносци сповістили людям про воскресіння Спасителя.
3
Обов'язково постеліть на стіл білу нову скатертину і поставте в центр паску з фарбованими яйцями. Для тих, хто тримав піст, необхідно поступово розговітися - поїсти тваринної їжі. Зазвичай віруючі пригощаються фарбованими яйцями і легкими закусками. У свято Пасхи віруючі традиційно вітають один одного вигуком «Христос воскресе» і відповідають - «Воістину, воскресе». На великодній стіл не ставте рибні страви. Тут обов'язково повинна бути м'ясна їжа, а також червоне церковне вино Кагор. Вважається, що чим багатший великодній стіл, тим краще пройшло свято.
Зверніть увагу
Для тих, хто дотримується сорокодневний пост вкрай важливо правильно з нього виходити. Ні в якому разі не наїдайтеся одразу м'ясними продуктами досхочу. Травну систему необхідно плавно підготувати до тваринної їжі.
Корисна порада
На святковий стіл добре поставити церковну свічку. Можна встановити її в спеціальний свічник або увіткнути прямо в паску. Якщо в будинку є іконостас, біля нього також можна запалити свічку і поставити маленький пасочка.