Як зав'язувати самбовкі.

самбовкі - це куртка для занять самбо. Чим відрізняється форма самбіста від інших форм? По-перше, основні кольори - червоний і синій, правда, новачкам на змаганнях допускається мати форму кремового, білого кольору, але пояс у куртки обов'язково повинен бути червоний або синій. На відміну від кімоно у неї на плечах є «крила» - спеціальні виступаючі планки, які дозволяють витримувати сильні захвати, а на рівні талії зроблені прорізи, щоб можна було протягнути пояс.
Інструкція
1
Щоб зав'язати пояс на самбовкі, просмикніть його через отвори в куртці, але так щоб один кінець виявився коротким, а другий довгим. Візьміть короткий кінець пояса і тримайте його лівою рукою, довгий кінець оберніть навколо талії так, щоб «верстви» накладалися один на одного. В результаті зроблених операцій у вас в руках повинно виявитися обидва кінці пояса, один з них притиснутий шарами.
2
Візьміть верхній кінець пояса в праву руку і накладіть його навхрест на лівий кінець пояса. Потім правий кінець запустите вниз під всі верстви і виведіть назовні. Лівий кінець відігніть вправо і виведіть з-під 2-х шарів пояса і покладіть його зверху. Верхній елемент проденьте в утворилося кільце і закінчите процес затягуванням вузла.
3
Готуючись до своїх перших змагань, подбайте не лише про куртці, а й про борцовку і шортах. Борцовки ви можете купити в спортивних магазинах або замовити їх пошив. Але при замовленні обговоріть з майстром всі особливості цього взуття. Борцовки повинні бути зшиті з м'якої шкіри з м'якою підошвою, щоб не було виступаючих жорстких кінців. Нехай майстер продумає захист щиколоток і стопи повстяними прокладками.
Зверніть увагу
Са? МБО (абревіатура) - самооборона без зброї. Самбо - це один з видів спортивних єдиноборств. Дата народження даного виду спорту вважається 16 листопада 1938. Система прийомів цієї боротьби була розроблена ще в СРСР, і спочатку цей вид спорту носив назву - боротьба вільного стилю. А з 1972 року вже існують міжнародні змагання даного виду боротьби, але в програму олімпійських ігор самбо так і не включено. Самбо поєднує в собі багато національні види єдиноборств, в тому числі і дзюдо. Форма для занять цим видом спорту включає в себе самбовкі, шорти і борцовки.