Як клеїти гумовим клеєм.

Гумовий клей застосовується для склеювання гуми, картону, шкіри та кожзамінників, ДСП, дерева, синтетичних плівкових покриттів, спінених ПВХ. Існують різні за складом види гумового клею, які відрізняються міцністю з'єднання, часом висихання, довговічністю.
Інструкція
1
Очистіть склеюються поверхні від бруду і пилу. Для збільшення міцності склеювання тверді поверхні зашкурьте наждачним папером. З тією ж метою знежирте поверхні за допомогою бензину чи ацетону, просушіть протягом 15 хвилин.
2
Незалежно від умов зберігання клею, перед застосуванням витримаєте його протягом 48 годин при температурі близько 23 - 25 градусів.
3
Якщо даний клей випускається в банках, а не в тубі, ретельно перемішайте його перед застосуванням.
4
Нанесіть тонкий шар клею на обидві поверхні, приділяйте особливу увагу краях. Витримаєте, не склеює, на відкритому повітрі протягом 15-60 хвилин (залежно від виду клею).
5
Якщо ви склеюєте пористі матеріали (шкіру, мікропористу гуму), нанесіть два шари клею: другий шар нанесіть через 15-20 хвилин після нанесення першого, і другий шар витримайте протягом 30-60 хвилин. Необхідність нанесення другого шару обумовлена високою поглинанням пористих поверхонь.
6
Деякі види гумового клею після підсихання потрібно нагріти нагрівальним приладом із закритою спіраллю протягом 15 хвилин.
7
З'єднайте поверхні і потримайте їх під пресом кілька хвилин. З'єднуйте деталі акуратно і точно, так як після склеювання вироби корекція буде практично неможлива. При склеюванні поверхонь великої площі притискайте їх від центру до країв, так ви уникнете скупчення повітря між склеюваних поверхнями. Сила тиску на склеювані поверхні повинна бути не менше 3 кг на 1 квадратний сантиметр.
8
Після повного висихання видаліть надлишки клею.
Корисна порада
Працюйте з клеєм в добре провітрюваному помещеніі.Перед початком роботи змастіть руки спеціальною захисною пастою або надіньте гумові рукавички. При попаданні клею на шкіру, використовуйте спеціальні очисники, потім вимийте руки з милом і нанесіть жирний крем.