Як здати макулатуру.

Раніше пункт прийому макулатури знаходився в кожному дворі, а школи та підприємства влаштовували дні збору вторсировини, так що кожен радянський громадянин міг виконати свій обов'язок перед Батьківщиною. Тепер же для позбавлення свого будинку або офісу від куп непотрібної папери доведеться грунтовно попрацювати. Але це, безумовно, благородна праця.
Інструкція
1
Знайдіть покупця на свою макулатуру. У столиці на сьогоднішній день працює кілька десятків підприємств, що збирають вторсировину. В регіонах даний бізнес також набирає обертів. Якщо ви представляєте організацію, яка щотижня виробляє велику кількість макулатури (наприклад, поліграфічне підприємство, виробник паперу та картону), вам буде радий будь приймальник - їх цікавить регулярне надходження вторсировини в промислових обсягах. Будучи школою, бібліотекою або канцелярським установою, в якому за довгі роки накопичилося достатньо непотрібного паперу, теж неважко знайти покупця для одноразової позбавлення від своєї тягаря. Найскладніше прилаштувати маленький обсяг макулатури. Якщо ви приватна особа, яка бажає збути старі книги, журнали, зошити, альбоми з дому, будьте готові віддати такий цінний вантаж безкоштовно або майже безкоштовно, причому доставивши його в пункт збору самостійно.
2
Зберіть макулатуру, придатну до здачі. Підприємства, які скуповують макулатуру, приймають практично будь-які паперові відходи: книжки, газети і журнали, зошити, картонну упаковку, папір з принтера і навіть вузьку паперову соломку з шредера. Викинете ті види макулатури, яку не приймають до переробки: одноразовий посуд, туалетний папір і серветки, промаслений, парафіновану і ламіновану папір, аркуші з металізацією, нанесеними водяними знаками, самоклейну папір. Прілі, горілі паперові відходи також не годяться.
3
Відсортуйте макулатуру і підготуйте її до здачі. Найбільш високо цінується білий папір без нанесення і відходи від її виробництва. У другу категорію потрапляє білий папір з чорно-білим друком. Усі інші види макулатури цінуються невисоко (порядку 1000 рублів за тонну). Кожен вид упакуйте окремо, в іншому випадку ваше сировину візьмуть по самому скромну тарифом. Просушіть відсирілі паперові відходи. Видаліть проклеєні корінці з книг, скріпки з зошитів і журналів, всі пластикові, поліетиленові вкраплення.
Зверніть увагу
Навіть якщо вам не вдасться виручити гроші від здачі макулатури, це у багато разів краще, ніж винести старі книги або газети на смітник. Нехай це буде вашим посильним внеском для порятунку дерев.
Корисна порада
Пункти прийому вторсировини у вашому місті можна знайти на сайті місцевого відділення Greenpeace або інший екологічної організації.