Як зробити дефрагментацію.

Одним із способів збільшити продуктивність і швидкість роботи комп'ютера є проведення дефрагментації встановлених жорстких дисків. Справа в тому, що інформація, що відноситься до одного файлу, може бути записана в різних місцях диска. Це збільшує час її зчитування і уповільнює, таким чином, роботу комп'ютера. Мета здійснення дефрагментації полягає в упорядкуванні фрагментів файлів, розкиданих по всьому простору жорсткого диска. Існує мінімум два способи зробити дефрагментацію.
Інструкція
1
У всіх версіях Windows функція дефрагментації є вбудованої в операційну оболонку за замовчуванням і відноситься до так званих «стандартним» програмам. Для того щоб зробити дефрагментацію диска, зайдіть в «Мій комп'ютер» і виберіть жорсткий диск.
2
Натиснувши на значок диска правою кнопкою миші, вибираємо «Властивості». У вікні, з різною інформацією про диск і настройці деяких його параметрів переходимо на вкладку «Сервіс». На ній вибираємо «Виконати дефрагментацію». Після цього система уточнить деякі параметри її здійснення і приступить до роботи. Для того щоб зробити дефрагментацію, системі може знадобитися від декількох хвилин до декількох годин. Час роботи залежить від «засміченості» жорсткого диска.
3
Багато користувачів не довіряють стандартними програмами Windows, вважаючи, що вони кілька обмежені в функціоналі і настройках. При необхідності зробити дефрагментацію можна скористатися програмами сторонніх розробників і їх рішеннями: Auslogics Disk Defrag, MyDefrag, Defraggler та іншими. Дані програми дозволяють провести попередній аналіз жорсткого диска на фрагментованість до початку роботи, щоб визначити, чи необхідно робити дефрагментацію. Крім того, вони володіють простим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Для більшості недосвідчених користувачів достатньо просто запустити будь-яку з даних програм, вибрати один або кілька жорстких дисків для дефрагментації і натиснути на кнопку «Старт/Почати».