Як створити розділ диска.

Сучасні жорсткі диски вже давно не дивують своєю ємністю в кілька сотень гігабайт або пару-трійку терабайт. Для розміщення на вінчестері операційної системи і всіх програм для роботи в більшості випадків потрібно не більше 30 гігабайт простору. Останнє місце можна використовувати, наприклад, для зберігання файлів. При грамотній настройці збої в роботі однієї з частин вінчестера не торкнуться інші його частини. Але щоб користуватися цією зручною можливістю, потрібно створити розділ диска.
Інструкція
1
Існує близько десятка найбільш популярних програм для роботи з розділами диска. Серед них: Acronis Disk Director, Paragon Partition Manager, Norton PartitionMagic, ДОСовскіх утиліта fdisk, Partition Commander і так далі. Для того щоб створити розділ диска, ми скористаємося однією з найпопулярніших програм такого роду - Acronis Disk Director. Рекомендуємо користуватися даною програмою, яка входить до складу будь-якого LiveCD диска. Це дозволить обійти деякі функціональні обмеження, зокрема, по роботі з розділами системного вінчестера.
2
Після запуску програми з'явиться вікно, в правій частині якого видно всі встановлені на комп'ютері жорсткі диски, а в лівій частині - перелік доступних операцій, згрупованих в різні блоки. Нас цікавить поле «Майстер розділів». Вибираємо в правій частині жорсткий диск, з яким ми будемо працювати, в лівій частині - команду «Створити розділ».
3
У двох наступних вікнах програми конкретизуємо, з якого існуючого розділу і на якому з жорстких дисків буде створено новий розділ. Натискаємо "Далі".
4
Програма здійснить перевірку диска і вже існуючих розділів на ньому, після чого запропонує вказати розмір створюваного розділу диска. Можна перемістити повзунок, відповідний розміру потрібного розділу, або вписати розмір цифрами в призначене для цього поле.
5
У наступному вікні вказуємо тип створюваного розділу. Всього їх три: первинний, активний і логічний. Якщо ви не збираєтеся встановлювати кілька операційних систем на комп'ютер, то потрібно вибирати між активним і логічним. Активний - це розділ, з якого відбувається завантаження операційної системи. Логічний розділ використовується для зберігання файлів.
6
Вибираємо тип файлової системи нового розділу диска і його мітку. Серед файлових систем найбільш поширені NTFS і FAT32. NTFS - більш молода файлова система, на ній працюють всі останні версії Windows. Водночас деякі експерти вважають, що FAT32 більш стабільна і краще підходить для зберігання файлів. Мітку диска можна залишити порожній: вона ні на що не впливає.
7
У наступному вікні ми бачимо графічне зображення розділів диска, яке отримаємо після здійснення всіх вищевказаних операцій. Натискаємо кнопку «Завершити».
8
Ми повернулися в головне вікно програми. Тепер потрібно дати команду на здійснення всіх дій, оскільки все, що ми робили до цього, було лише настройками операції. Для цього вгорі вікна натискаємо на кнопку із зображенням чорно-білого прапора, при наведенні на яку покажчика миші показується її назва: «Приступити». Коли все буде зроблено, програма повідомить нам про це сервісним повідомленням.
Для того щоб оперативно відновити робочий стан операційної системи Windows, потрібно заздалегідь провести ряд дій, що дозволяють підготувати систему до процесу відновлення.
Вам знадобиться
  • - Partition Manager.
Інструкція
1
Для створення аварійного диска відновлення в операційній системі Windows Seven передбачені спеціальні утиліти. Відкрийте меню «Пуск» і перейдіть в панель управління. Виберіть пункт «Система і безпека».
2
Перейдіть в підменю «Архівація та відновлення». Вивчіть зміст лівої колонки відкрився вікна. Виберіть пункт «Створити диск відновлення системи». Тепер відкрийте ваш DVD-привід і вставте в нього чистий DVD. Натисніть у вікні програми кнопку «Створити диск». Дочекайтеся записи файлів відновлення операційної системи.
3
Для того щоб швидко привести Windows Seven до робочого стану, створіть її образ. В меню «Архівація та відновлення» перейдіть до пункту «Створити образ системи».
4
Вкажіть місце, де буде розташований створений архів. Для того щоб використовувати даний образ при псуванні жорсткого диска , використовуйте для його зберігання зовнішній USB-накопичувач.
5
Тепер натисніть кнопку «Далі». Відкриється вікно, що містить список розділів жорсткого диска , які будуть включені до резервного образ. Для початку процесу створення системного образу натисніть кнопку «Архивировать». Дочекайтеся завершення процедури.
6
Досить часто виникає необхідність зберегти інші розділи жорсткого диска . Для здійснення цієї процедури встановіть програму Partition Manager.
7
Запустіть Partition Manager в режимі досвідченого користувача. Відкрийте меню «Майстра» і клікніть по пункту «Копіювання розділу». У вікні, виберіть той розділ, який потрібно скопіювати. Натисніть кнопку «Далі».
8
Тепер виберіть місце для зберігання майбутньої копії розділу. Як і раніше, рекомендують використовувати USB-накопичувач. Натисніть кнопку «Далі». Завершіть попередні настройки, натиснувши кнопку «Готово».
9
Натисніть кнопку «Застосувати намічені зміни», щоб запустити процес створення копії розділу.