Як відкрутити болти на колесі. сила відкручування болтів.

Ніхто не застрахований від того, що в поїздці у вас спустить колесо. Головне, вчасно це помітити і не допустити того, щоб гуму на колесі «зажувало». Адже у кожного поважаючого себе автомобіліста є запаска та інструмент для її встановлення. Але колись потрібно зняти пробите колесо, а для цього відкрутити болти кріплення.
Вам знадобиться
 • - домкрат;
 • - балонний ключ.
Інструкція
1
Перед початком роботи зафіксуйте автомобіль, закріпіть його від пересування вперед/назад. Для цього включіть понижену передачу, поставте машину на ручне гальмо і встановіть два куточка - протівооткатніка - під переднє і під заднє колесо. Зробіть це так, щоб один перешкоджав руху автомобіля вперед, а інший назад.
2
Поставте домкрат на установче місце ближче до того колесу, яке збираєтеся знімати. Трохи підніміть машину до появи навантаження на домкрат.Баллонним ключем починайте відкручувати болти, повертаючи їх на? -1 Оборот.
3
Підніміть автомобіль домкратом до такого рівня, коли між колесом і поверхнею, де стоїть авто, з'явиться вільний простір 3-5см. Після цього викрутити всі болти кріплення колеса до кінця. Зніміть колесо.
4
Не завжди робота проходить гладко, іноді виникають непередбачені труднощі - болти кріплення коліс не відкручуються. Причин для цього може бути декілька: зайва затяжка болтів при установці колеса;
 • поява корозії на різьбі болта або ступиці колеса;
 • використання для кріплення нестандартних болтів.
 • Як вчинити в цьому випадку?
  5
  Саме надійне - довірити роботу фахівцям. Пожалійте свої сили і нерви і, якщо якийсь болт не хоче відкручуватися, поставте вивернуті болти на місце і їдьте на СТО.
  6
  Якщо ж ви звикли долати виниклі труднощі самостійно, спробуйте використовувати кілька прийомів по викручування «неслухняних» болтів. Прийом перший: змочіть болти проникаючої мастилом WD-40 або гасом, гальмівною рідиною. Для цього просочіть ними ганчірку і покладіть на болти. Витримайте деякий час і пробуйте зірвати болт враскачку, тобто повертаючи його то в одну, то в іншу сторону. Ручку ключа можете подовжити, тим самим збільшивши крутний момент. Прийом другий: нагрівайте болти. Краще це робити газовим пальником. До нагріву простукать болт молотком. Нагріті болти пробуйте вивернути. Прийом третій: коли все випробувано, а болт залишається на місці, і головка його вже неабияк постраждала, приваріть до неї шматок труби або гайку більшого діаметра.
  7
  Якщо виникла необхідність поміняти колесо під час поїздки (прокол камери, пробій покришки і т.д.), а болти кріплення колеса не відкручуються, є 2 способи вийти з цієї ситуації без серйозних втрат:
   Викличте евакуатор, який доставить ваш автомобіль в найближчу СТО, де йому проведуть потрібний ремонт.
  1. Підкачайте колесо електронасосом і починайте рух. Повторюйте цю дію не одного разу (у міру падіння тиску повітря в шині) поки не дістанетесь до СТО.
  Корисна порада
  Інструмент повинен бути справним. Для відкручування болтів кріплення коліс використовуйте балонний ключ. Використання для цієї мети простого ріжкового ключа неприпустимо.
  У поїздці може трапитися все, що завгодно, але найбільш часто зустрічається проблемою на дорозі є прокол камери колеса. На такі випадки в автомобілі завжди має перебувати ціле запасне колесо . Процедура заміни колеса максимально полегшена для швидкої заміни, так як в деяких ситуаціях зупинка відбувається в заборонених для цього місцях.
  Вам знадобиться
  • Домкрат, балонний ключ «на 19»
  Інструкція
  1
  Для початку поставте автомобіль на гальмо стоянки. Після цього краще вичавіть зчеплення і включіть другу або третю швидкість для того, щоб автомобіль додатково утримувався включеної швидкістю. Для повної впевненості, тим більше якщо автомобіль стоїть під нахилом, підкладіть під колеса що-небудь важке (камені, цегла) проти напрямку можливого схилу машини.
  2
  Потім ослабте болти кріплення колеса. Робіть це за допомогою спеціального балонного ключа (зазвичай використовується балонний ключ «на 19»). На більшості типових автомобілів колесо тримається на чотирьох таких болтах, але на сучасних спортивних і "люксових" автомобілях їх може бути й більше. Первісне зусилля на баллоннік зазвичай подається ногою, і тільки після цього болти можна послаблювати і рукою. Важливо не знімати болти повністю на даному етапі.
  3
  Далі за допомогою домкрата підніміть машину з боку проколов колеса. Для цього підставте складений домкрат під спеціальну посилену частина днища автомобіля - поддомкратнікі. Спочатку підтримуючи домкрат, починайте його розкладати. Коли машина досить щільно обіпреться на лапку домкрата, сміливо продовжуйте піднімати машину. Піднімайте до тих пір, поки колесо , яке підлягає заміні, не почне вільно обертатися (перевірте, прокрутивши колесо рукою).
  4
  Коли машина виявиться піднятою, зніміть болти кріплення колеса повністю (після того, як ви заздалегідь їх ослабили, це можна зробити і рукою).
  5
  Тепер зніміть колесо з маточини.
  Зверніть увагу
  Запасне колесо на деяких зарубіжних автомобілях відрізняється від штатних своєї геометрією. Таке колесо розраховане тільки на те, щоб доїхати до найближчого шіномонтажа.Не варто їздити без запасного колеса, тому завжди краще якомога швидше заклеїти пробиту камеру в шиномонтажі. Операція ця недорога і багато часу не займає (20-40 хвилин - точне значення залежить від складності).
  Корисна порада
  Процес установки нового колеса здійснюється в зворотній послідовності.