Як оцінити антикваріат.

Оцінка виробів є дуже важливою при продажу антикваріату. Кожен власник старовини хоче знати реальну вартість своєї речі, щоб не прогадати при її продажу. Як же визначити вартість антикваріату?
Інструкція
1
На ринку антикваріату завжди головним питанням є ціна старовинного вироби. У кожного з предметів є своя об'єктивна вартість. Якщо вам дісталася в спадок антикварна річ, і ви вирішили її продати, то підійдіть до цієї операції дуже серйозно.
2
Врахуйте, що для колекційних речей існують спеціальні каталоги, які можна вивчити на антикварному ринку. Тільки для вас, як новачка, ця робота буде дуже складною. При роботі з каталогами пам'ятайте, що залежно від якості реалізованого предмета, необхідно вносити поправочні коефіцієнти для його оцінки. Спосіб обліку множинних факторів при оцінці називається кореляцією. Але на практиці він зазвичай не застосовується через свою складності.
3
Скористайтеся більш простим способом оцінки: запросіть оцінювача на будинок. Зараз безліч фірм, які пропонують свої послуги з оцінки антикваріату. Для більш точної оцінки можете запросити кілька оцінювачів з різних фірм. Звичайно, це не завжди виправдано економічно, адже вартість оцінювачів - послуга не дешева. І тут ви покладаєтеся тільки на досвід і знання даного антиквара, на його особисту компетенцію.
4
Якщо ви збираєтеся продати свою антикварну річ в музей, то там працює наступний метод оцінки. Кілька фахівців, грунтуючись на свій професійний досвід, оглядають річ, радяться і висловлюють свою передбачувану ціну старшому такий оцінної групи.
5
Якщо у вас авторський твір образотворчого мистецтва, тоді застосовуйте спосіб аналогії. По базі аналогів визначте статистику продажів. Але тут без досвідченого експерта теж не обійтися
6
Найпростіший, але, мабуть, і найменш ефективний спосіб - це пошук схожих речей в антикварних крамницях. Пройдіться по всім таким відділам, розгляньте уважно схожі предмети, порівняйте їх ціни. Якщо подібної речі не виявили, встановлюйте ціну на око, як мовиться «зі стелі». Але спеціально значно зависьте початкову суму, щоб в подальшому не шкодувати про те, що продешевили.
Зверніть увагу
Врахуйте, що визначитися з ціною - це ще тільки половина справи. При оформленні угоди на ціну товару впливають і особисті властивості покупця: азарт, бажання придбати саме цю річ, можливість заробити.