Як побудувати моторний човен.

Побудувати моторний човен своїми руками - досить клопітка заняття. Можливо, воно займе у вас не один місяць. Але ваше терпіння і працьовитість буде винагороджено. Так що ж треба для будівництва човна?
Інструкція
1
Для початку зробіть лекала. Зараз є в інтернеті спеціальні програмки, які допоможуть вам у цьому. Повчання корпус відмасштабуйте до потрібних розмірів.
2
Далі розрахуйте і придбайте необхідні матеріали.
3
Починайте роботу зі склеювання листів фанери. Потім по заготовленим лекалами вирізайте деталі бортів і днища. Для транца заготуйте дубову дошку. Виріжте з неї деталі транца і склейте по схемі: фанера (зовнішній шар 9 мм), шар склотканини, дуб, шар склотканини, фанера (внутрішній шар 7 мм).
4
Далі переходите до виготовлення шпангоутів. Виріжте деталі, склейте, загорніть шурупами.
5
Переходьте до збірки корпусу. Тут вам знадобиться помічник, бо одному таку роботу не подужати, оскільки деталі дуже великі.
6
Після складання ретельно проклейте всі шви стеклотканью і вклейте шпангоути. Слідкуйте, щоб при установці шпангоутів не вийшло перекосу, інакше один з бортів може видавитися назовні.
7
Наступний етап - установка привального бруса. В заготовлених дубових рейках заздалегідь просвердлите по всій довжині отвору для шурупів. Кріпите рейку на епоксидну смолу і шурупи, починаючи з носа човна. В день встановлюйте по одному шару рейок. Протягом наступного дня шурупи викручуйте і додавайте рейки. Таким чином закріплюйте три шари рейок для прівальніка. Кожну наступну рейку встановлюйте, зсунувши вгору на 1 см. Після того, як відбудеться полімеризація смоли, видаліть останні шурупи і надайте правильну форму привального брусу за допомогою рубанка і стрічкової шліфувальної машини.
8
Далі встановіть палубу. У кормі передбачте два рундука для акумулятора і іншого приладдя. При установці в епоксидну смолу додайте аеросил, щоб збільшити міцність. У носовій частині палуби встановіть якірний ящик.
9
Ще раз все добре зашпаклюйте і зашкурьте. На верхню частину бортів і палубу клейте склотканина. Роботу проводите затверджувачем Етал 45М. Тоді у вас буде достатньо часу, щоб розгладити всі складки і видавити з-під склотканини бульбашки повітря.
10
Далі переверніть човен, ще раз все зашпаклюйте і зашкурьте і оклейте стеклотканью днище.
11
Тепер встановіть Реда. Їх технологія виготовлення і установки аналогічна установці привального бруса.
12
Після цього зробіть ґрунтовку, а потім фарбування човна. Після виконання цих робіт переходите до встановлення скла, приладів, електродвигуна.