Як приклеїти меблеву крайку.

Вузька смужка, що захищає краю меблевого щита називається крайкою. Найбільш поширена меламиновая стрічка на основі паперу. Її товщина не перевищує 0,4 мм. Внутрішня сторона у неї оброблена спеціальним клеєм, який дозволяє самостійно використовувати кромку без спеціального верстата.
Вам знадобиться
  • - меблева кромка;
  • - дошка;
  • - ганчірочка;
  • - ніж для шпалер;
  • - дрібнозерниста наждачний папір;
  • - пензлик;
  • - повсть;
  • - ножиці;
  • - праска;
  • - лещата.
Інструкція
1
Візьміть дошку, на яку необхідно приклеїти меблеву крайку. Поверхня торця трохи відшліфуйте і смахніте пензликом пил. Закріпіть деталь у лещатах, проклавши повстю.
2
Відріжте ножицями необхідну кількість кромки з урахуванням припуску 0,5 см для обклеюють торця. Прикладіть кромку на торець і вирівняйте її. Прикладайте з виступом в 3 мм на сторону. Намагайтеся, щоб надлишок рівномірно виходив на обидві сторони заготовки.
3
Покладіть зверху тканину і нагрітою праскою повільно проведіть по ній. Температура не повинна бути занадто високою. Температурний режим підберіть досвідченим шляхом, щоб не перепаліть крайку. Ознакою того, що вона добре прогрілася буде її просідання під праскою, так як він розплавляє клейовий шар.
4
Якщо ви проклеюємо два торця відразу, то в кінці першого потримайте трохи праска на кромке.Она сама перегне на наступну сторону. Повернувши заготовку, продовжуйте клеїти далі.
5
Короткі деталі до 40 см клейте відразу на всю довжину. Довгі ділянки - по 40см.
6
Слідкуйте за підошвою праски, щоб вона повністю перебувала на деталі. Другою рукою через тканину притискайте крайку.
7
Залиште остигати на 15 хвилин. Переверніть деталь кромкою вниз і обріжте кінцеві надлишки шпалерним ножем. Ніж повинен бути гострим і без зазубрин. Крайку ножа попередньо добре заполіруйте дрібним наждачним папером.
8
Переверніть деталь у вихідне положення. Зворотною стороною ножа, нахиливши його під кутом 45 градусів, проведіть по кромці, заминаючи її в сторону ламінату. Далі щільно притиснувши ножа до поверхні деталі, зріжте крайку.
9
Візьміть дрібну наждачний папір і акуратно зачищайте бічні частини кромки, щоб згладити нерівності. Робіть це дуже обережно, щоб не пошкодити кромку. Додатково в кінці роботи зробіть затірку шкірою.
10
Після цього торець буде приємним на дотик і ніколи не обламається. Меблева кромка приклеєна. Тепер вона буде служити довго і не відірветься від випадкового необережного дотику.
Корисна порада
Щоб наклеїти крайку на нерівні поверхні стільця або столу, замість праски скористайтеся будівельним феном.