Як складати модульне орігамі.

Орігамі - красива і копітка техніка складання фігур з паперу, що з'явилася в Японії. Існує кілька різновидів орігамі. Модульне орігамі відрізняється від класичного тим, що фігури в цій техніці складаються не з одного аркуша паперу, а з великого їх кількості. При цьому кожен листочок складається за певною схемою в модуль. З цих модулів можна збирати різні фігури і навіть цілі композиції.
Вам знадобиться
  • - тонка, але міцна папір (наприклад, офісні);
  • - ножиці.
Інструкція
1
Оберіть готову модель модульного орігамі, яку ви хотіли б скласти. Для початку краще вибрати не самий складний варіант, щоб просто зрозуміти принципи складання модулів і збірки фігур, і попрактикуватися.
2
Заготовте білу або кольорову (можна двосторонню) папір для модулів. Їх існує кілька типів, але найпоширенішим і широко використовуваним є трикутний модуль. Трикутний модуль складається з прямокутного аркуша паперу з пропорційним співвідношенням сторін приблизно 1: 1,5.
3
Розріжте стандартний аркуш офісного паперу А4 формату на 16 частин (розділіть його довгу і коротку боку на чотири рівні частини). Отримані прямокутники будуть мати розміри 53? 74 мм. Якщо ви розріжете аркуш А4 по довгій стороні на 8 частин, а по короткій - на 4, то отримаєте 32 прямокутника 53? 74 мм.
4
Складіть перший модуль за схемою, що додається до даного кроку. Готовий трикутник має «кишеньки» на згині, в які вставляються кінчики іншого модуля.
5
Складіть таким же чином всі інші модулі - їх число буде залежати від обраної вами фігури. Зазвичай в описі моделі вказується точне число деталей, необхідних для її складання, причому для багатобарвних частин потрібно зібрати певну кількість модулів кожного кольору.
6
Коли всі модулі готові, приступайте до збірки обраної вами фігури. Існує кілька способів їх з'єднання між собою. Від способу з'єднання і від розташування модулів залежить та форма, яку буде купувати модель в процесі складання.
7
У схемах модульного орігамі прийняті деякі умовні позначення, які необхідно навчитися читати. Наприклад, трикутник з вершиною, спрямованої вгору, позначає модуль, коротка сторона якого знаходиться зовні, «стирчить» на поверхні моделі. Цей тип з'єднання характерний для складання прямого підстави вироби.
8
Трикутник, перевернутий вершиною вниз - це модуль, який розташований довгою стороною назовні. В основному, фігури модульного орігамі збираються таким способом. Низ виробу при цьому набуває округлої форми.
9
Позначення, наведене на малюнку цього кроку, вказує, що модуль просто вставляється між двома іншими, а не одягається на них.
10
Зберіть фігуру орігамі за схемою. На закінчення роботи може знадобитися склеїти деякі деталі між собою. Зазвичай це буває необхідно в складних композиціях. Більш прості фігури добре тримаються і без клею.
Корисна порада
Для складання модулів дуже зручно використовувати блоки паперу для записів - квадратні (розрізані навпіл) або прямокутні.
Використовуючи лише папір, ви можете скласти приголомшливі подарунки, прикраси до свята, просто падлюка, що радують погляд, а також оформити і упакувати подарунок незвичайним чином. Мистецтво складання з паперу досить давнє і захоплююче, до того ж воно розвиває конструктивне мислення. Складати орігамі не складно. Вам варто почати з більш простих моделей і поступової ускладнювати завдання.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - схема моделі.
Інструкція
1
Підготуйте папір. Стандартна папір для орігамі є квадратом зі стороною 15 см, вона повинна бути тонкою і міцною, добре тримати згини. Якщо у вас немає спеціального паперу, почати можна і з аркушів формату А4. Спочатку можна використовувати білі аркуші, а потім перейти на кольоровий папір.
2
Часто потрібно зробити з листа квадрат. Для цього зведіть одну коротку сторону листа до суміжній довгій стороні, вирівняйте їх і загладьте згин. Що залишився прямокутник відріжте. Також використовуються і прямокутні аркуші паперу різного розміру (для човна, зображеної на малюнку, наприклад).
3
Навчіться читати схеми і патерни. Якщо схема досить зрозуміла для будь-якого учня, потрібно тільки трохи просторової уяви для того, щоб її прочитати і запам'ятати знаки та позначення, то патерни - набагато складніше. Це сучасний скорочений варіант схеми, на якій показані відразу всі лінії-складки, що виходять при додаванні фігури. Уявіть, що ви розгорнули вже готову фігуру, і ви побачите відразу всі лінії згинів. Зазвичай на паттернах згини позначають або двома кольорами, або пунктирною і безперервної лініями. Це означає, що одні згини будуть «долиною», інші - «горою», тобто протилежні за ознакою опуклості або угнутості.
4
Познайомтеся з базовими схемами складання паперу. Це шаблон для виготовлення змія, риби, птиці, жаби, катамарана, млинця, водяний бомби і подвійний квадрат. Основний спосіб складання - згин «долина» або «гора». Згин «долина» виходить, коли ви складаєте папір на себе, «гора» - якщо складаєте від себе. Потрібно це враховувати тому, що в складних схемах прості фігури часто опускаються, і може бути написано «починайте з форми квадрата».
5
Складаючи фігуру, тримайте аркуш паперу точно так само, як на зображенні, і виконуйте кроки послідовно. Орієнтуватися в процесі згинання листа вам допоможуть позначення. У простих фігурах їх розуміти легко, але як тільки наб'єте руку, також легко освоїте і складні фігури - тварин, квітів і людей.