Як встановити кулер і процесор.

При покупці комп'ютера можна непогано заощадити, якщо придбати його по компонентам і відмовитися від послуг по збірці в магазині. В цьому випадку, звичайно, системний блок доведеться зібрати самостійно, встановити кулер, процесор та інші комплектуючі своїми руками. Але насправді зібрати комп'ютер - не складно. Для цього потрібна лише уважність, акуратність і деяку кількість часу. А отримана при покупці економія буде виправдана.
Інструкція
1
Перше, що потрібно зробити при складанні комп'ютера - це встановити кулер, процесор на материнську плату. Для цього кладемо материнську плату на тверду поверхню, яка не дозволить їй продавлюватися при нажатиях.
2
Уважно оглядаємо сам процесор і сокет під нього на материнській платі. З одного або декількох сторін у процесорів відсутні вусики-контакти. Це зроблено для полегшення збірки. При цьому на сокеті відсутні і відповідні гнізда під ці вусики. Поєднавши за цими критеріями процесор з сокетом, відпускаємо його. Якщо з'єднання вийшло правильним, він легко провалиться.
3
Збоку від сокета розташований притискної важіль процесора. Не докладаючи надзусиль, акуратно закриваємо важіль. Він остаточно і міцно зафіксує процесор в гнізді.
4
Підошву радіатора кулера змащуємо термопастой. Окремо крапельку пасти видавлюємо на процесор.
5
Суміщаємо кулер з процесором і закріплюємо його. Залежно від конструкції радіатора кулери кріпляться або важелями зразок затиску процесора, або спеціальними замками, або прикручуються гвинтами.
6
Проводки харчування, що йдуть від кулера, приєднуємо до відповідного роз'єму материнської плати.
7
Встановлюємо материнську плату в системний ящик. Решта комплектуючі легше і швидше підключати вже в системному блоці.
Бувають випадки, коли потужності комп'ютера недостатньо. Простим способом вирішення цієї проблеми є заміна процесора на більш потужний. Або ж для більш швидкої і стабільної роботи системи необхідно якісне охолодження, а пил, яка накопичилася між пластин кулера, заважає хорошому теплообміну. Виконання кожної з цих операцій неможливо без демонтажу-монтажу процесорного кулера.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - кулер;
  • - термопровідні паста.
Інструкція
1
Зніміть бічну кришку персонального комп'ютера. Встановіть процесор на відповідне місце (сокет) на материнській платі і закріпіть його в гнізді спеціальним притискним важелем, що знаходяться поруч з сокетом. Далі візьміть термопровідні пасту і змастіть їй всю площу радіатора, з якою стикається процесор. За допомогою засувок на вентиляторі приєднайте до нього радіатор. Встановіть отриману конструкцію на процесор. Притисніть і поверніть гвинти на кулері проти годинникової стрілки. Установка системи охолодження на процесор завершена.
2
Тепер необхідно підключити вентилятор до харчування, щоб система охолодження ефективно виконувала свою функцію. Щоб зробити це, необхідно знати, до яких висновків його підключати. При неправильному підключенні можлива поломка вентилятора або він працюватиме неправильно (крутиться у зворотному напрямку і не відганяти гаряче повітря від радіатора, а навпаки обдувати їм процесор). Така проблема може виникнути в разі неправильного підключення полярності.
3
На материнській платі є три висновки, які призначені для подачі живлення на вентилятор. Відповідно, вентилятор з Двуполярность харчуванням має три дроти: найчастіше червоний, жовтий і чорний. Червоний дріт необхідно підключити до «плюса» харчування, жовтий провід підключається до «мінус» харчування, а чорним дротом є «земля» і підключається до відповідного висновку на материнській платі.
4
Перед запуском необхідно переконатися, що всі висновки під'єднані правильно. Звіритися можна за допомогою документації, яка підходить до даної материнської платі. Система охолодження повністю встановлена на процесор і готова до експлуатації. Тепер можна закрити кришку системного блоку.