Як створити розділи Linux.

Якщо ви перейшли на операційну систему Linux, то рано чи пізно у вас виникне необхідність створення нових розділів в цій файлової системі. На відміну від Windows, в Linux ця операція здійснюється по-іншому, і користувачеві часто на перших порах буває складно розібратися в цьому. Насправді головне - отримати базові навички створення розділів.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - програма Norton PartitionMagic 8.0.
Інструкція
1
Розглянемо випадок створення розділів жорсткого диска в операційній системі Linux версії Ubuntu. Для подальших дій у вас повинен бути доступ суперкористувача Root. Першим ділом виконайте команду Fdisk-l. Таким способом ви побачите доступні системні диски. У виниклому списку виберіть новий жорсткий диск.
2
У цій операційній системі є програма для створення розділів жорстких дисків. Вона називається Cfdisk. Запустіть програму. Вкажіть назву диска, з яким ви будете працювати. Потім натисніть New. Виберіть «Создать розділ» і виберіть «Основний». Розділ буде створений. Після його створення натисніть Bootable, потім - Write. Далі прописуєте Yes. Тепер вийдіть з програми. Для цього натисніть Quit.
3
Також створити розділи для Linux можна безпосередньо перед установкою цієї операційної системи. Для цього скачайте і встановіть на комп'ютер програму Norton PartitionMagic 8.0. Запустіть її. Після запуску в основному меню виберіть розділ диска, з якого буде взято вільний простір для розділів під Linux. Натисніть по ньому лівою кнопкою мишки. Далі виберіть в меню програми «Розмір, переміщення розділу». У рядку «Новий розмір» встановіть нову ємність цього розділу та натисніть ОК. Звільнене місце буде доступно для створення розділів Linux. Таким способом звільніть місце з розділів Windows для розділів Linux. Пізніше ви зможете видалити розділи Windows і розкидати що залишилася пам'ять по розділах нової ОС.
4
Потім в меню виберіть «Створити новий розділ». У наступних вікнах тисніть «Далі». Міняти нічого не потрібно. У вікні «Властивості розділу» в якості типу файлової системи вкажіть один з варіантів системи Linux. Натисніть «Далі» і «Фініш». Тепер розділ Linux буде створений. Таким способом можна створити потрібну кількість розділів.