Як виростити корал.

Корали - тендітні скелети коралових поліпів, дорога сировина для прикрас і сувенірів. У багатьох країнах, у берегів яких ростуть корали, вивезення їх за кордон заборонений. За прогнозами вчених до початку наступного століття велика частина коралових рифів може зникнути з лиця Землі.
Інструкція
1
Почнемо з того, що в домашніх умовах виростити корали майже неможливо. Вирощуванням коралів в природних умовах займаються на спеціальних підводних фермах, наприклад, в Індонезії на Балі, в Таїланді на острові Ко-Самет і в багатьох інших тропічних країнах.
2
Корали розмножуються дуже повільно. У багатьох видів розмноження відбувається раз на рік - навесні під час повного місяця. Прибережні води стають густими і липкими від безлічі личинок (планул) коралових поліпів, які потім осідають на риф і починають будівництво нових колоній.
3
Зростання коралових рифів відбувається нерівномірно. Десь риф за рік може додати 20 см, а інший не встигає заращівать отримані пробоїни. Щоб допомогти рифів відновлюватися після зіткнень з туристами або човнами, вчені збирають планули і засівають ними зруйновані ділянки.
4
Зібрати личинки в море нескладно. Але не так просто виростити їх в лабораторних умовах. Доктор Ендрю Хейвард, біолог з Інституту морських досліджень в Дампіра (Австралія) все ж домігся, щоб в його розпліднику визрівали 5-10% видобутих коралових ембріонів. Виселяються виведені личинки на штучні рифи з цегли. Там вони приживаються краще, ніж на старих поїдених натуральних рифах.
5
Німецький архітектор, професор Вольф Хільберц придумав інший спосіб вирощування коралів. До буйками з джерелом електрики кріпиться дріт. Вона швидко покривається кіркою з бруціта і карбонату кальцію, які містять магній і кальцій. На цій підставі легко розмножуються корали та молюски.
6
У Таїланді з 2005 року корали вирощуються в ПВХ-трубках, які занурюються на глибину 4-5 метрів. За рік корали виростають на 20-30 см і володіють прекрасними розлогими гілками.
7
Якщо ви хочете завести корал у себе в акваріумі, вам необхідно звернутися в спеціалізовану фірму. Корали, вирощені в море, по-перше, складніше дістати, по-друге, вимагають більше догляду і рідше приживаються в штучному середовищі. Для акваріумів придбайте корали, вирощені в акваріумних умовах.
Для того щоб виростити кедр, необхідно взяти насіння - кедрові горіхи. Найкраще відбирати сортові та якісне насіння, які були перевірені на схожість. Якщо ви вирішили посіяти горіхи, придбані в магазині, слід знати, що їх схожість дуже низька.

Для посіву кедрових горіхів варто вибрати весну - з квітня по травень. Необхідно заздалегідь (за три місяці) провести пророщування горіхів. Якщо висіяти НЕ пророщене насіння, вони зійдуть тільки на наступний рік, якщо не загинуть. Можна висівати горіхи навіть восени, без попередньої обробки. Однак слід вибрати період перед самими заморозками, щоб їх не з'їли гризуни. Після посадки насіння їх потрібно вкрити листям, захистивши від морозів. Найнадійнішою посадкою вважає весняна посадка з попередніми пророщуванням насіння. Процедура полягає в наступному: спочатку необхідно вбити всі бактерії, обробивши горіхи слабким розчином марганцю (опустити насіння в розчин на дві години). Ця процедура захистить майбутні саджанці від різних захворювань. Після цього кедрові горіхи вимочують у гарячій воді приблизно три дні. Воду слід міняти щодня. Потім насіння ретельно перемішують з торфом або першокласним річковим піском. При цьому торф і пісок потрібно попередньо зволожити. Тепер отриману суміш горіхів з піском або торфом необхідно помістити в ящик з дерева шаром від 10 до 20 сантиметрів. Щоб забезпечити хороший дренаж, слід в бічних стінках і дні дерев'яного ящика зробити невеликі отвори, а під сам ящик покласти невеликий брусочок. Це дозволить забезпечити повітропроникність. Як правило, рекомендують кожні два тижні отриману суміш добре перемішувати і проводити полив до первісного стану. Пророщування кедрових горіхів необхідно проводити при температурі від +4 до - 60С в погребі чи холодильнику. Зниження температури допускається, але не більше, ніж на два або три дні. Якщо пророщування було здійснено правильно, до настання періоду висадження в ґрунт багато кедрові горіхи вже прорастут.После того, як ваші насіння кедра здадуться назовні, їх потрібно висаджувати у відкритий грунт. Виростити кедр можна на не надто сухих супіщаних або зволожених суглинних грунтах. Насіння потрібно висаджувати глибиною в два або три сантиметри. Саджанця обов'язково слід закрити шаром тирси і торф'яної крихти. Таким способом ви зможете зберегти вологу в ґрунті, уповільнити заростання бур'янами і одночасно виключіть ущільнення грунту після дощів і поливу.