Як засікти час.

Що робити, якщо необхідно засікти час, а під рукою немає ні годинника, ні таймера, ні секундоміра? Ситуація не безнадійна. На допомогу можуть прийти методи вимірювання часу без допомоги пристосувань.
Інструкція
1
Будь-який спосіб виміряти проміжок часу заснований на зіставленні його з деяким еталоном. У пісковому годиннику еталоном служить час, за який весь пісок пересипається з однієї колбочки в іншу. У водяних тієї ж мети служить вода. Маятниковий годинник отримали назву від того, що еталоном часу там служить період коливання маятника, який, як відомо із законів фізики, постійний. Нарешті, в атомних годинниках еталоном служать коливання станів порушеної атома.
2
В відсутність математично точних еталонів єдиним способом засікти час залишається створення власного тимчасового еталона. Зазвичай в цій якості виступає дія, яка середня людина з середньою швидкістю виконує за деякий заздалегідь відомий час.
3
Наприклад, існує простий спосіб визначати проміжки часу в межах двадцяти секунд. Він заснований на тому, що середня людина, яка не відчуває проблем з дикцією, здатний швидко вимовити слово «Міссісіпі» практично рівно за одну секунду. Таким чином, щоб відміряти час, потрібно рахувати в умі, після кожного рахунку швидко кажучи ключове слово: «Один - Міссісіпі - два - Міссісіпі - три - Міссісіпі ...» .Щоб зробити свій рахунок точніше, можна заздалегідь попрактикуватися, коректуючи швидкість за допомогою секундоміра або метронома.
4
Для більш довгих проміжків часу логічніше використовувати більш довгі еталони. Наприклад, у середні віки в Східній Європі популярною одиницею виміру часу був «пачеж», або «патерностер» - час, необхідний, щоб вголос і виразно прочитати християнську молитву «Отче наш». Латинською мовою вона починається словами Pater noster, а по-польськи перше слово цієї молитви - paciez; звідси походить назва. Один пачеж дорівнював приблизно 25 секундам, два пачежа - хвилина.
5
Непоганим еталоном часу може служити пісня, тривалість якої вам відома. Наприклад, багато музичні конкурси обмежують тривалість пісень-учасників двома або трьома хвилинами. Якщо немає під рукою годин, але є запис такої пісні, з її допомогою можна відраховувати час двох-трихвилинним проміжками.
6
Молоді мами часто відміряють час колисковими, які виконують самостійно. Достатньо один раз за допомогою годинника виміряти, скільки хвилин знадобилося, щоб заспівати колискову від початку до кінця - і еталон часу готовий.