Як лити метали.

Далеко не всі метали мають однакові ливарні властивості, і деякі взагалі не піддаються литтю. Залежать ливарні властивості від структури та хімічного складу металу. Легко піддаються литтю метали з низькою температурою плавлення, найвища температура плавлення у сталі. Всі метали поділяються на кольорові та чорні. До чорних відносяться чавун і сталь, до кольорових відносяться всі метали, що не містять залізо.
Інструкція
1
До основних способів лиття відносяться: відцентрове лиття, статична заливка, лиття під тиском і вакуумне лиття.
2
Для лиття металу під тиском використовується сталева ливарна форма, яка може бути багатогніздна. Перевагами цього методу є висока якість поверхні, висока продуктивність і точні розміри вироби, внаслідок чого потреба в механічній обробці зводиться до мінімуму. Для лиття під тиском підходить цинк, алюміній, олово і мідь, вони плавляться при низькій температурі. Ливарні машини можуть бути 2 видів: з гарячою камерою пресування і холодної.
3
Щоб розплавити метал, занурте його в гарячу камеру, під дією поршня і під тиском стисненого повітря рідкий метал витиснути з гарячої камери в форму. Ливарна машина з холодною камерою використовується також, але для більш легкоплавких металів.
4
При відцентровому литті заливайте розплавлений метал в пісочну або металеву форму, яка обертається навколо своєї осі. Метал відкидається до периферії від центрального ливника під дією відцентрових сил. Заповнюються всі порожнини, метал твердне і утворює відливку.
5
Статична заливка застосовується найчастіше для металу, для скла та для пластмаси. Для цього розплавте метал і залийте в порожнину нерухомій форми до повного її заповнення. Витримайте до затвердіння.
6
Легована сталь і титан плавьте в вакуумі. Після того як метал розплавиться, заливайте його в багаторазові хвилі, поміщені у вакуум, цей метод допомагає знизити вміст газів в металі. Виливки, одержувані за допомогою вакуумної заливки, можуть важити кілька сот кілограмів. Якщо є потреба в литві, що важить близько 100 тонн, то метал розлийте в вакуумну камеру з встановленими ливарними ковшами. Великі вакуумні камери відкачуються спеціальними системами з безліччю насосів.
7
Найбільш точні виливки виходять за одноразовими моделями. Раніше одноразові форми застосовувалися при литті в піщані форми, тепер же все частіше почали використовуватися форми з пінопласту. Для одноразових або великих виливків виріжте нагрітої ніхромового дротом модель з пінопласту по шаблону, або ж на фрезерному верстаті. Отримана за такою моделлю виливок відрізнятиметься конкурентним товарним виглядом і мати високу точність.
Зверніть увагу
Практично у всіх побутових приладах використовуються виливки, зроблені під тиском. Вони можуть звістку як кілька десятків грам, так і близько центнера.
Корисна порада
Під час відливу металу під тиском при відділенні вироби від форми вона може пошкодитися, тому необхідно проявляти акуратність.