Як відчистити герметик. Як відтерти герметик на чорному.

Після ремонту дуже часто доводиться видаляти з поверхонь і щілин залишки цементу, клею і герметика. З часом герметик темніє і набуває непрезентабельний вигляд або в деяких місцях взагалі відклеюється. Найскладніше відчистити його від скла і видалити з щілин з урахуванням того, що він практично не стійкий до окропу і гарячого пару.
Інструкція
1
Герметики абсолютно нетоксичні і безпечні для навколишнього середовища, вони використовуються для заповнення з'єднань і швів, де конструкції можуть зміщуватися під впливом усадки, температури або вологості. Герметики забезпечують якісне склеювання будівельних матеріалів, сприяють міцності конструкції.
2
Щоб очистити скло від силіконового герметика, візьміть гострий ніж або лезо і постарайтеся прибрати великі шматки, але так щоб не подряпати скло. З силою отскребать не варто. Силіконовий герметик з легкістю піддається очищенню речовинами, що містять бензин. Візьміть шматок сухої тканини, змочіть її бензином і потріть забруднене місце, потім залиште ненадовго, щоб герметик просочився бензином. Через 5 хвилин сухий мочалкою зітріть залишки герметика. Після закінчення процедури скло слід вимити водою і насухо витерти.
3
Свіжий герметик можна відтерти за допомогою концентрованої оцтової кислоти, що продається в будь-якому супермаркеті. Перед початком роботи обов'язково надіньте рукавички, так як може постраждати поверхню шкіри. Суху ганчірку змочіть в оцтової кислоті, і протріть скло кілька разів, поступово герметик почне відставати від скла. Частину можна зішкребти лезом або ножем.
4
Щоб очистити плитку або ванну від старого акрилового або силіконового герметика, візьміть суху абразивний папір дрібної або середньої зернистості. Попередньо рясно змочіть герметик уайтрспіритом або яким-небудь іншим розчинником, щоб він легше зчищати.
5
Якщо біля оброблюваної поверхні знаходяться предмети, виготовлені з пластика, їх слід прибрати або накрити. Уайт-спірит допоможе позбутися не тільки від герметика, але і від жирних плям, пилу і бруду. Після такого очищення поверхню протріть сухою серветкою.
6
Для видалення герметика з твердою, не дряпає поверхні в тому випадку, якщо в господарстві не виявилося оцтової кислоти або уайт-спіриту, використовуйте звичайну пемзу. Трохи потріть забруднені місця, герметик почне скочуватися в маленькі грудочки, залишки яких після счищайте ножем. Сухою ганчіркою завершите обробку поверхні.
Зверніть увагу
Силіконові герметики не рекомендують використовувати на поверхнях, які зазнають інтенсивного механічного впливу
Корисна порада
Губкою видаляти залишки герметика не має сенсу - Уайт-спірит або оцтова кислота її просто роз'їсть. Використовуйте щільну тканину.