Як навчити дитину абетки. Як навчити азбуки 7 річної дитини.

Будь навчальна діяльність в дитячому віці повинна проходити в ігровій формі. Навчання азбуці неможливо без наочних матеріалів. Тому в залежності від віку дитини підберіть йому барвисті і цікаві посібники.
Вам знадобиться
  • - кубики;
  • - абетка.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили вчити букви з маленькою дитиною (1,5-2 роки), то придбайте кубики з буквами. Вибирайте великі кубики. На кожній своїй грані кубик повинен містити барвисте зображення «буква - малюнок». Причому краще вибрати кубики строго визначеної тематики. Наприклад, поряд з кожною буквою зображено тварину, назва якого на цю букву починається. Так ви з малюком одночасно вивчите і букви, і назви тварин.
2
Для дитини постарше купите барвисту абетку. В основі навчання алфавітом, як і на попередньому етапі, знаходиться метод асоціативного запам'ятовування. Наприклад, у всіх класичних азбуках навпроти літери «А» зображено кавун. І якщо попросити дорослої людини назвати асоціації з буквою «А», 90% опитаних називають саме кавун. Використовуйте цей принцип, щоб навчити дитину абетки. Коли дитина забуде певну букву, що не підказуйте йому безпосередньо, а натякніть на предмет-асоціацію з абетки. Так дитина не тільки сам згадає букву, а й ще раз закріпить її асоціативний образ.
3
На цьому етапі навчання просите дитини не тільки назвати букви і предмети, зазначені в абетці, але і запропонуйте йому дати свої приклади слів на дану букву. Практичне застосування отриманих знань підстьобне інтерес вашого чада до букв. Подібний вид тренування стимулює пам'ять, мислення і увагу. Ви можете використовувати цей прим не тільки вдома, але й по дорозі в садок, в транспорті, на прогулянці.
4
Якщо пропав інтерес до букв, переглянете всю вашу систему вивчення, придумайте нові ігрові методи, нові наочні посібники. Не змушуйте дитину займатися вивченням абетки, а лише ненав'язливо стимулюйте, заохочуючи за кожен успіх. Інакше своїм тиском ви можете закріпити у нього негативне ставлення до навчання, що негативно відіб'ється на його успішності в шкільні роки.
Зверніть увагу
Для дитини від чотирьох років і більше можна підготувати барвисту абетку, в якій також реалізується метод асоціативного запам'ятовування. Тобто, коли над або під картинкою відображена відповідне їй слово. На початковому етапі це може бути досить складно, і ви можете звернутися в будь-яке дошкільний заклад, щоб зрозуміти, як навчити дитину абетки будинку.
Корисна порада
Як навчити дитину алфавіту. Для успішного оволодіння шкільним матеріалом готувати дитину до навчального процесу слід в ранньому дитячому віці. Малюк цілком здатний засвоїти алфавіт - основу читання і писання. Багато батьків задаються питанням, як правильно вивчити алфавіт з дитиною. Починати заняття з крихіткою можна з віку 2-3 років. Звичайно, азбука може бути освоєна і в старшому віці.