Як привчити дитину до пюре.

Прикорм - це харчування, яке вводиться в раціон дитини після досягнення нею 6 місяців на додаток до основного харчування (материнському молоку або суміші). Метою введення прикорму є забезпечення дитини тими поживними речовинами, надходження яких з основним харчуванням недостатньо, а також привчання малюка до більш «твердої» їжі, тобто відмінною по консистенції від материнського молока або суміші.
Інструкція
1
Пам'ятайте, будь-який новий вид харчування для малюка є серйозним потрясінням для травної системи, яка отримувала досі виключно грудне молоко або його замінники, найбільш наближені до нього за складом. Прикормлюємо з невеликих кількостей, приблизно з 1 чайної ложки, поступово збільшуючи кількість до вікової норми і повної заміни одного молочного годування.
2
Щодня давайте дитині новий вид їжі в одне і теж час, поступово привчаючи травний тракт і центральну нервову систему малюка до нового режиму харчування. Так дитина легше адаптується до нової їжі. Нерегулярне введення прикорму може привести до підвищеного газоутворення, здуття живота, відрижки, неспокою або поносу.
3
Привчаючи дитину до пюре, будьте обережні. Не варто дитині давати пюре, якщо він хворий, маються алергічні запалення шкіри, при якому виникають висипання або почервоніння, а також під час проведення профілактичних щеплень, щоб не викликати додаткового напруження імунної системи малюка.
4
Годуйте дитину до годування грудьми або сумішшю, а потім догодовуйте грудним молоком або його замінниками. Так дитини буде легше привчити, оскільки він буде голодний, і сміливіше буде пробувати незнайому йому їжу. Можна також прогулятися з дитиною на свіжому повітрі, щоб він більше зголоднів.
5
Уважно слідкуйте за самопочуттям дитини, за станом його шкіри і характером стільця. При схильності вашої дитини до алергії заведіть «щоденник прикорму», в якому відзначайте реакцію дитини на той чи інший продукт. Якщо алергія все-таки виникла у вигляді прискореного стільця, здуття живота, висипань на шкірі, зверніться до свого педіатра, який допоможе вам вирішити питання про можливість продовження саме цього продукту або йому аналогічного.