Як зробити кліп. проги на комп створити кліп з відео.

Сучасні комп'ютерні технології перетворили кіно з мистецтва, в якому спробувати себе могли лише обрані, в розвага, доступне кожному. Тепер для того, щоб зробити кліп або навіть зняти повноцінний фільм, не потрібно закінчувати режисерський ВУЗ і мати в своєму розпорядженні кіностудію. Цілком достатньо домашнього комп'ютера і ще трохи терпіння і наполегливості для освоєння необхідних програм.

Найбільш популярні для аматорської обробки відео Windows Movie Maker і VirtualDub. Для початку роботи над своїм відеошедевр насамперед слід підготувати «сировину»: відео, відзняте вашої камерою, фільм або серіал, кадри з якого планується використовувати, музику для звукової доріжки, фотографії та малюнки, якщо вони теж понадобятся.VirtualDub «розуміє» формати AVI і WAV, так що якщо необхідні вам матеріали представлені в інших форматах, то їх потрібно буде перетворити, або ж зробити вибір на користь Windows Movie Maker. Ще одним плюсом останнього є те, що він входить в стандартний набір програм Windows. Тобто установка програми не буде потрібно, вона, найімовірніше, вже присутній в меню «ПускПрограммиСтандартние» .Начнем роботу з імпорту відео - завантажимо потрібні відеофрагменти в програму. Аналогічним чином зробимо імпорт музики. Імпорт зображень дозволяє додати фото. Залишилося здійснити монтаж.Монтаж відбувається на шкалі часу, яка і є ніби чистим аркушем майбутнього відеокліпу. На ній розміщуються відеофрагменти. У кожного можна відрегулювати рівень звуку, залишивши наявну озвучку, або ж повністю приглушивши її для заміни накладеним музичним фрагментом. Одержаний проміжний результат завжди можна відтворити кнопкою Play.Добавляя відео- і аудіофрагменти, продовжуємо роботу над кліпом. Уривки можна міняти місцями, обрізати, забезпечити «м'які» переходи або спецефекти. Все це детально описано в довідковій системі редактора відео. До готового кліпу додаємо при необхідності назва і титри («Створення назв і титрів» в панелі операцій), і можна зберігати результат на діск.Начало роботи в VirtualDub дуже схоже: також необхідно завантажити початкові відео- і аудіофрагменти. Однак робота по виділенню необхідних частин відео тут злегка відрізняється. Для того, щоб взяти лише частину завантаженого фільму, треба спочатку відзначити початок потрібного фрагмента (встановити в потрібне місце повзунок на смузі відтворення, і вибрати «ПравкаУстановіть початок виділення»), а потім аналогічно - його кінець. Кожен фрагмент слід зберегти в окремий AVI файл, після чого з'явиться можливість, завантаживши один фрагмент, додати до нього інші командою «ФайлДобавіть AVI сегмент» .Зазначимо, що VirtualDub може зробити кліп, який займає досить багато місця на диску. Тому після завершення монтажу має сенс зробити стиск аудіо- і відеопотоків («аудіокомпресії» і «видеокомпрессии»), що дозволить багаторазово скоротити розмір отриманого файлу.

Домашній комп'ютер в даний час дозволяє освоїти безліч професій. Можна пробувати себе на письменницькому терені, проектувати будівлі, створювати музику і кіно. Ви можете подарувати другу чи родичу, наприклад, відеокліп, який також можна змонтувати, не виходячи з дому.
Інструкція
1
Для початку вам необхідно визначитися з задумкою кліпу, з його сюжетом. В ідеалі вам потрібен сценарій, згідно з яким ви створите кліп. Для натхнення можна подивитися в інтернеті вже існуючі ролики на вашу тематику. Напевно ви прийміть кілька хороших ідей для втілення вашого задуму.
2
Потім зберіть якнайбільше відеоматеріалу. Сюди можна також включити фотографії. Звичайно всі елементи майбутнього кліпу повинні бути в цифровому вигляді.
3
На сьогоднішній день є багато форматів медіафайлів, не всі можуть читатися у вашій програмі для монтажу. Тому бажано, щоб звук був в форматі mp3 або wav, відео - форматі mpeg (1, 2 або 4), фото і зображення - у форматі jpeg, так як це найбільш поширені формати, які можна включити в кліп.
4
Програми для відеомонтажу мало різняться по набору функцій і, як правило, оснащені інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Найбільш популярні з них: Windows Movie Maker, Sony Vegas, Pinnacle Studio, Adobe Premiere, Final Cut, Nero Vision.
5
Стандартної програмою, як правило, попередньо встановленою або доступною для безкоштовного скачування з сайту Microsoft, є Windows Movie Maker. Тому, якщо перед вами стоїть завдання виставити відео не для міжнародного конкурсу, а для сімейного перегляду, ця програма цілком підійде.
6
Запустіть Windows Movie Maker з меню «Пуск» у вкладці «Всі програми". За замовчуванням Movie Maker створить новий проект. Додайте медіа файли за допомогою команди «Додати» (Import) з меню. Перенесіть вставляються в кліп файли на тимчасову шкалу монтажу, яка розташовується нижче в робочому вікні програми.
7
У відповідному полі виберіть при необхідності ефект, перехід або титри (напис), потім додайте їх на тимчасову шкалу. Бажано, щоб візуальний ряд збігався по тривалості із звуковою доріжкою. Якщо відео длиннее, скоротіть його або додайте звук, аналогічно поступите, якщо аудіо триває довше.
8
Виберіть меню «Відправити» (Зберегти/Опублікувати/Export), потім пункт «Зберегти на комп'ютері». Вкажіть один з жорстких дисків і параметри збереження вашого кліпу. Для новачків є спрощене поле, в якому досить вибрати параметр якості (хороше, середнє, мінімальне).
Зверніть увагу
Програми для відомонтажа можуть відрізнятися в залежності від виробника, русифікатора і версії. Кількість ефектів і переходів також різна в різних програмах.