Як подружити собаку і цуценя. Як подружити цуценя з дорослою псом.

Коли в будинку є доросла собака, і господарі вирішують взяти маленького цуценяти, можливі деякі проблеми. Домашня тварина була єдиним улюбленцем, можливо, розпещеним, тому на появу іншої істоти, особливого того ж виду, може відреагувати агресивно. Потрібно дуже обережно знайомити його з цуценям, поступово привчати їх добре поводитися одне з одним і уважно ставитися до обох тваринам.
Інструкція
1
Якщо ви остаточно вирішили взяти в будинок цуценя, то беріть тільки тримісячного або молодше. На маленьких дорослі собаки, як правило, не нападають, а по відношенню до більш старшим цуценятам можуть не тільки проявляти агресію, а й діяти відповідно - кидатися, кусати, битися.
2
Перші кілька днів тримайте тварин в різних кімнатах, чи не знайомте один з одним. Через пару днів можна поміняти їх місцями таким чином, щоб вони не зустрілися. Наприклад, попросіть одного з членів родини перевести цуценя в ту кімнату, де живе собака, поки ви будете з нею гуляти. Нехай він заборона цю кімнату, а повернувшись, собака житиме в іншій. Так вони швидко звикнуть до запаху один одного. Якщо ви помітите, що собака різко реагує на чужий запах - гавкає і бурчить, покарайте і посваріть її. Будь-який прояв агресії необхідно припиняти покаранням. Деякі господарі вважають, що злий собаку можна заспокоїти, вимовляючи ласкаві слова і намагаючись погладити. Але так тварина може подумати, що ви схвалюєте його агресивність.
3
Через кілька днів познайомте цуценя і собаку один з одним. Дорослу обов'язково тримайте при цьому на повідку, але не натягуйте його. Якщо ви бачите, що вона поводиться агресивно, покарайте її, накажіть «сидіти». Дозвольте цуценяті обнюхати собаку, припиняючи її невдоволення. Уперше такий «сеанс» повинен тривати не більше десяти хвилин, після чого виведіть собак по різних кімнатах. Кілька разів на день влаштовуйте такі зустрічі по 10-15 хвилин і тільки у вашій присутності. Пройде два-три тижні, перш ніж дорослий пес звикне до цуценяти.
4
Дайте зрозуміти собакам, що одну з них ви ставите головніший інший. Наприклад, якщо обидва вони гарчать один на одного, спочатку карайте молодшу, навіть якщо доросла початку першої. Старшу собаку годуєте першої, вигулюйте перш цуценя, приділяйте трохи більше уваги і ласки, стежте, щоб вона отримувала свою кісточку або іграшку. Годуєте собак роздільно. Вони звикли до того, щоб в зграї були ієрархічні відносини, тому якщо будуть чітко знати своє становище в сім'ї, проблем не виникне. Але не допускайте того, щоб доросла собака почала вести себе як ватажок. Ви - господар обох собак і повинні показувати своє лідерство перед ними. Ведіть себе відповідно до свого верховенства - першими входите і виходите в двері, ігноруйте собаку, коли вона просить їжу або пристає до вас, забороніть лежати на дивані або кріслі.
5
Через кілька тижнів обидві собаки звикнуть один до одного і почнуть вести себе спокійно. Якщо агресії більше не спостерігається, ви можете залишати їх удвох за відсутності господаря. Займайтеся вихованням щеняти, але не забувайте приділяти більше часу дорослому собаці. З часом у вас вийде подружити собаку і цуценя.
Корисна порада
Не допускайте серйозних сутичок або бійок між собакою і цуценям, після цього агресія може посилитися.