Як вивести запах гару з квартири. Як в квартирі вивести запах диму.

Недотримання техніки безпеки та необережне поводження з вогнем може призвести до жахливих наслідків - пожежі. Після його усунення потрібно не тільки відновлення приміщення і заміна зіпсованої меблів, але й очищення квартири від їдкого запаху диму і гару. Існує кілька способів, які допоможуть вам помітно зменшити або повністю усунути неприємний запах.
Вам знадобиться
  • - простирадла і махрові рушники,
  • - оцет або нашатирний спирт,
  • - зерна кави.
Інструкція
1
Насамперед необхідно очистити і відновити систему вентиляції, так як це перший помічник у боротьбі з неприємним запахом. Відкрийте всі двері та вікна в квартирі. Якщо у вас є очищувач повітря або кондиціонер, тоді краще включити його (але в цьому випадку доведеться навпаки, закрити всі двері й вікна).
2
Позбавтеся від всіх речей, які були вражені вогнем, особливо якщо вони не підлягають відновленню і ремонту. Так як ці предмети можуть бути джерелом поширення неприємного запаху гару. Вимиті і відновлені предмети побуту потрібно ретельно провітрити на балконі або лоджії.
3
Проведіть вологе прибирання будинку, не забудьте ретельно помити стіни, двері, вікна, підлогу і стелю. Для цього додайте у воду трохи оцту або нашатирного спирту. За допомогою такого розчину ви зможете не тільки усунути утворилася кіптява, але й відбити запах гару. Можете скористатися пароочищувачем, він значно полегшить процес прибирання і допоможе підібратися до важкодоступних місць.
4
Волога тканина чудово поглинає запах диму і гару, тому обов'язково скористайтеся цією особливістю. Візьміть великі махрові рушники або простирадла, гарненько змочіть їх і розвісьте по всій квартирі. Після того як вони висохнуть, змочіть їх знову і розвісьте. Ефективність цього способу значно вище, ніж у інших методів.
5
Не обійтися також без вологого чищення килимів і прання речей, що знаходилися в шафі. Після цього гарненько провітріть їх на свіжому повітрі. Не забудьте виконати те ж саме з покривалами і фіранками.
6
В альтернативі можете скористатися спеціальними аерозолями, які без праці усувають запах диму. Але враховуючи їх хімічне походження, не варто захоплюватися даним методом, адже здоров'я домочадців і тварин в будинку набагато важливіше.
Корисна порада
Розставте по всіх кімнатах блюдця з обсмаженими зернами кави, вони відмінно перебивають неприємні запахи.
Неприємний дратівливий запах диму руйнує атмосферу квартири. Він може з'явитися після пожежі або куріння в приміщенні. Існує кілька способів, які допоможуть видалити запах диму з квартири і речей.
Вам знадобиться
  • - нашатирний спирт;
  • - оцтова кислота;
  • - лавровий лист;
  • - ароматичні масла.
Інструкція
1
Слабкий запах диму можна видалити за допомогою соди. Розведіть миючий засіб у воді і обробіть розчином всі поверхні в квартирі. Поставте в приміщенні ємність з нарізаними яблуками, кедровими трісками або тирсою.
2
Поставте на вогонь каструлю з водою. Додайте в неї трохи оцтової кислоти і доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь і залиште на деякий час. Молекули води поглинають запах диму. Проводьте процедуру в спекотний літній день, коли вологість на вулиці нижче, ніж у квартирі.
3
Розвісьте в приміщенні мокрі рушники або простирадла. У міру висихання міняйте.
4
Від запаху тютюнового диму допомагає оригінальний спосіб. Покладіть в чисту суху попільничку звичайний лавровий лист і підпаліть його. Пряність ефективно видалить неприємний запах.
5
Вимийте підлогу і інші поверхні нашатирним спиртом, який слід розвести в теплій воді. Зніміть штори і накидки - тканина швидко вбирає запах диму. Покладіть текстиль в таз з теплою водою. Додайте півсклянки оцту і пральний порошок. Залиште на півгодини і виперіть. Потім ретельно прополощіть і повісьте сушити.
6
Візьміть холодну звичайну лампочку, капніть на неї ароматичне масло і духи. При нагріванні запах буде поширюватися по квартирі. Вибирайте масло з приємним ароматом, на який немає алергії. Підпаліть ароматичну свічку або пахощі. Покладіть в ємність смажені кавові зерна. Їх можна насипати в красиву вазу і використовувати як прикрасу. Кавові зерна вбирають в себе неприємний запах диму.
7
Якщо запахом диму просякла одяг, вивісите її на вулицю в сонячний день. Ультрафіолетові промені руйнують молекули диму. Чи не заносите одяг в будинок, поки дим повністю не вивітриться. Потім виперіть речі звичайним миючим засобом. Якщо запах сильний, то додайте столову ложку оцтової кістоти. Прополощіть і повісьте сушити. Проутюжьте і покладіть суху чистий одяг в шафу.