Як грати на електрогітарі через комп'ютер.

Для гри на електрогітарі необов'язково використовувати комбопідсилювач або іншу серйозну апаратуру. Маючи у своєму розпорядженні звичайний комп'ютер, можна повноцінно грати на улюбленому інструменті.
Інструкція
1
Підключіть гітару до звукової карти комп'ютера за допомогою кабелю. Як правило, інтерфейс роз'єму гітари - jack, інтерфейс роз'єму звукової карти - mini-jack, або jack або XLR у більш просунутих моделей, що відносяться до сегменту професійних і напівпрофесійних. Візьміть відповідний кабель, один кінець якого підключіть до електрогітари, інший - до звукової плати комп'ютера в роз'єм, призначений для мікрофону. Зазвичай необхідний роз'єм звукової карти відрізняється від інших рожевим кольором.
2
Налаштуйте звук електрогітари. Для цього встановіть відповідний перемикач на деці інструмента в те положення, яке буде відповідати бажаної конфігурації роботи звукознімачів. Відрегулюйте гучність звуку (volume) і тональність (tone). При наявності додаткових перемикачів - скористайтеся ними для налаштування звуку гітари.
3
Відрегулюйте рівень звуку, що подається через звукову карту на відтворюючу апаратуру (комп'ютерні колонки або більш просунуту). Для цього відкрийте «Пуск» -> «Панель управління» -> «Звук», відкрийте вкладку «Запис», виберіть використовуваний пристрій і натисніть кнопку «Властивості». У вкладці «Рівні» поставте бажаний рівень гучності звуку. Натисніть кнопку «ОК».
4
Увімкніть звуковідтворювальний пристрій, підключений до комп'ютера. Відрегулюйте його гучність, після чого можете приступати до гри.
5
Для додання нової забарвлення звуку електрогітари використовуйте примочки і звукові процесори. При підключенні гітари до комп'ютера необов'язково користуватися справжніми примочками - існує велике число програмних емуляторів популярних звукових ефектів. Скачайте одне з таких додатків і встановіть його. Запустіть програму-емулятор і виберіть бажане спотворення для звуку. Ви можете вибрати один з готових варіантів або провести настройку самостійно.
Зверніть увагу
Можна, не роблячи ніяких переходів, починати грати відразу на електрогітарі. Але будьте уважні і не поспішайте при навчанні. Важливо для початку освоїти основні прийоми гри на гітарі, без яких не слід переходити до подальшого вивчення: постарайтеся вивчити основні акорди, пограйте гами, а також можна почати вивчати нотну грамоту, яка в подальшому стане в нагоді.
Корисна порада
Почнемо, мабуть, з опису інструменту і з основних його відмінностей від гітари акустичної. Електрогітара - це інструмент, який створений за образом і подобою акустичної сестри. На кожній електрогітарі встановлено один або декілька магнітних датчиків, які вловлюють коливання струн і перетворять ці коливання в електричний сигнал. Струм йде по проводах в підсилюють пристрій, з динаміків якого, ми й чуємо звучання електрогітари.