Як зберігати цибулини гладіолусів.

Гладіолуси - красиві квіти з роду клубнелуковічних рослин. Батьківщиною гладіолуса вважається Африка, також вони ростуть в тропічних і субтропічних лісах Середземномор'я, в країнах середньої Європи, Азії. Широко культивуються в середній смузі Росії, де вирощують гладіолуси за допомогою цибулин, які щорічно викопують і зберігають. Від правильних термінів збирання та підготовки до зберігання цибулин залежить збереження посадкового матеріалу.
Вам знадобиться
  • - лопата або вила;
  • - дерев'яний або фанерний настил;
  • - гострий ножик або ножиці;
  • - дерев'яні або картонні ящики.
Інструкція
1
Викопуйте бульбоцибулини в суху погоду через 30 днів після цвітіння гладіолусів або їх зрізання. Кожен сорт підлягає прибиранню в різні терміни, так як періоди цвітіння можуть варіюватися. Ранні сорти зацвітають на 50-60 днів раніше, ніж пізні, тому і прибирання цибулин проводите після того, як вони відцвіли. Якщо ви провели масову зрізання квітів, то цибулини викопуйте через 30 днів. Саме за такий період відбувається повне визрівання клубнелуковиц у будь-якого сорту.
2
У темних кольорів гладіолусів, таких як вишневий, бордовий, фіолетовий, криваво-червоний, а також ліловий, бульбоцибулини визрівають на 7 днів раніше після завершення періоду цвітіння або масової зрізання. Тому їх прибирання проводиться не через 30 днів, а через 23 дня, так як перетримка в землі призводить до грибкових уражень і загнивання, тобто зберігатися посадковий матеріал буде гірше. Останніми викопуйте цибулини, які виросли з посаджених клубнепочек.
3
Викопуйте цибулини вилами або лопатою. З усіх бульб струсіть грунт. Весь підгнилий, пошкоджений матеріал приберіть. Розкладіть цибулини на дощаному настилі або фанері. Гострим ножем або ножицями зріжте стебла, залишивши 2 см, обріжте коріння, відокремте стару клубнелуковицу, з якої ріс гладіолус. Якщо ви не можете відокремити її відразу, то складіть весь матеріал під навіс в один шар і через 15 днів повторіть видалення.
4
Перед сушінням промийте весь матеріал під проточною водою, продезінфікуйте в слабкому розчині марганцівки або розчині хлорофосу, додавши 20 г в 10 літрів води. Після 15-денної просушки під навісом занесіть все бульбоцибулини в опалювальне приміщення. Якщо почалися заморозки або погода сира, то просушку проводите в приміщенні.
5
Розсортуйте все бульбоцибулини по сортам, складіть в дерев'яні ящики або картонні коробки. Зберігайте при температурі + 5-7 градусів в сухому і темному приміщенні. Протягом зими виробляєте огляд матеріалу, видаляйте все підгнилі і зіпсовані цибулини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DXBkqJpfjW8