Як зняти документальне кіно. Як самому зняти документальний фільм.

Напевно, у кожної людини іноді виникає бажання спробувати зробити щось карколомне, неймовірне, несподіване для самого себе. Наприклад, зняти документальний фільм. Як втілити цю ідею життя?
Інструкція
1
Виробництво документального фільму - це величезна робота, що вимагає певних знань, умінь, а також матеріальних ресурсів. Але ця мета досяжна, якщо докласти зусиль і проявити терпіння, тим більше, що в наш час можна зробити справжній фільм, використовуючи лише любительську відеокамеру і комп'ютер.
2
Процес створення кіно можна розділити на кілька важливих кроків. Насамперед у вас повинен виникнути задум майбутнього фільму. Потрібно чітко розуміти, про що або про кого він буде, і що ви в кінцевому рахунку хочете донести до глядача. Спробуйте викласти задум в декількох реченнях. Якщо не виходить, значить, ви вельми обтічно і розмито уявляєте тему і ідею майбутнього фільму.
3
Задум можна оформити в сценарну заявку. Якщо ви хочете знайти фінансування для фільму, сценарна заявка необхідна. Але варто зауважити, що її однієї не вистачить, щоб знайти гроші на фільм. Спонсор повинен переконатися, що ви здатні виконати таку складну задачу, як виробництво фільму. Якщо це ваш найперший досвід і у вас немає спеціальної освіти в цій галузі, то більше концентруйтеся на розробці задуму і сценарію, ніж на пошуку фінансів.
4
Після написання сценарної заявки можна приступати до написання сценарію. Він необхідний в будь-якому випадку, незалежно від обраного формату фільму. Вивчіть спеціальну літературу, присвячену сценарної майстерності, а ще краще запишіться на сценарні курси. У сценарії повинні бути прописані герої, ситуації, місця проведення зйомок, а також метод зйомки - інтерв'ю, спостереження, репортаж і т.д. Успіх багато в чому буде залежати від того, наскільки добре написаний сценарій.
5
Визначтеся, як ви будете знімати кіно. На деяких кінофестивалях можна побачити фільми, зняті на любительську відеокамеру. Таке цілком можливо, якщо, звичайно, ваш задум по-справжньому цікавий. Але знімати любительською камерою зовсім не просто - у новачків зображення залишає бажати кращого. Щоб навчитися знімати самостійно, треба пройти майстер-клас у професійного оператора або закінчити операторські курси.
6
Якщо ви маєте в своєму розпорядженні фінансами, краще запросити на зйомки професійного оператора. Втім, як і монтажера. Але при бажанні можна навчитися монтувати самостійно.
Зверніть увагу
Якщо ви хочете зняти щось путнє, обов'язково пройдіть навчання на режисерських курсах. Існують програми, розраховані на кілька років, але є також експрес-курси. Деякі школи пропонують дистанційне навчання (через інтернет, в інтерактивному режимі).
Корисна порада
Не прагніть відразу зняти велику документальну стрічку. Якщо ви новачок, це практично нереально. Спробуйте створити короткий фільм тривалістю близько 10 хвилин. Також не ставте перед собою завдання знімати в складних, важкодоступних місцях. Пам'ятайте, що виразність фільму може бути досягнута найпростішими засобами.
У сучасному мистецтві Бьорк вважається однією з найталановитіших особистостей. Культова співачка знову вирішила розширити межі сприйняття музики. У співпраці з відомим натуралістом вона здійснює інноваційний проект.
Знаменита співачка Бьорк з Ісландії і популярний ведучий британського телебачення Девід Аттенборо працюють над зйомками спільного документального фільму, присвяченого музиці. Картина носить тимчасову назву Attenborough and Bjork: The Nature of Music, що в перекладі на російську означає «Аттенборо і Бьорк: природа музики». Королева хітів і натураліст в новому кінофільмі намагаються донести до людей свої творчі фантазії з передрікання майбутнього в контексті інноваційних технологій. Тобто прагнуть показати, як технічний прогрес впливає на розвиток музики. Філософські висловлювання Девіда в кінострічці подаються в альянсі з унікальним відео-супроводом - на тлі незайманої природи. Зовсім скоро телеглядачі зможуть насолоджуватися захоплюючим видовищем за участю диких тварин: синього кита, лірахвоста, птахи-очеретянки та інших. Головна ідея фільму полягає у безпосередньому взаємозв'язку музики і пріроди.Легендарная поп-діва Бьорк в свою чергу намагається показати всі можливості новітніх музичних інструментів. Спочатку вони були спеціально виготовлені у 2011 році для випуску нового студійного альбому співачки. Серед них є електроорган, величезний маятник та інші. Сама платівка під назвою Biophilia («Біофілія») є не менш грандіозним проектом, який поєднав у собі кілька інтерактивних технологій. Саме тому музичні композиції і в альбомі, і в музиці до кінокартини звучать досить незвично. Задум картини допомагає здійснювати кінокомпанія Pulse Films. Продюсер фільму Лукас Ока в своєму інтерв'ю РІА «Новости» зауважив, що творча співпраця з цією дивовижною жінкою супроводжується тільки позитивними емоціями. Також він заявив, що Бьорк кожним своїм неординарним проектом завжди створює революційний прорив у мистецтві. Шанувальники творчості співачки з нетерпінням чекають першого показу документального фільму з Бьорк.