Як зв'язати зимовий плаття.

Зимове сукню, пов'язане своїми руками, завжди актуально в гардеробі сучасної жінки. Існує безліч посібників з в'язання (як друкованих, так і електронних), так що підібрати по собі модну викрійку не складе труднощів. Недосвідченої умільці не слід починати із занадто вигадливих схем. Спробуйте виконати виріб простих строгих форм - класична річ вигідно підкреслить фігуру і може служити вам кожен день в холодну погоду.
Вам знадобиться
 • - сантиметр;
 • - пряжа (бавовна і шерсть або бавовна і віскоза);
 • - прямі спиці №1;
 • - циганська голка для сполучних швів.
Інструкція
1
Починайте в'язати зимовий плаття з задньої частини. Для неї потрібно набрати на прямі спиці певне (непарне) кількість петель, залежно від потрібного розміру і щільності в'язання. Наприклад, для моделі сорокового розміру достатньо 191 початковій петлі. В'язання в цьому випадку буде щільним, на тонких спицях №1 відповідної пряжею.
2
Зв'яжіть гумку приблизно 6-7 см у висоту з чергуванням лицьових і виворітних петель 1х1. Після цього переходите на основний візерунок в'язання. Щоб плаття мало строгий силует, і одночасно було ошатним, рекомендується «сплести» на ньому вертикальні коси. Виворітна гладь між ними підкреслить рельєф, а гумка зробить річ еластичною.
3
Потренируйтесь у в'язанні візерунка, щоб точно вкластися в цей кількість петель ряду. Приклад: з 191 петель - 18 гумкою; 11 - виворітними; 9 - косою; 19 виворітних; 9 - косою; 11 - виворітними; 37 - гумкою; 11 - виворітними; 9 косою; 19 виворітними; 9 косою; 11 виворітними; 18 гумкою. Всього у вас вийде 4 коси. При необхідності звузити або розширити деталі крою розташуйте рельєф по-своєму, проте дотримуйтесь симетрію.
4
В'яжіть косу з дев'яти петель наступним чином:
  - перший ряд узору виконуйте в особовому ряду лицьовими ж петлями; - наступний ряд пров'язуйте виворітними (так само - всі наступні парні ряди); - в третьому ряду відкладіть три петлі на допоміжну спицю за в'язанням. Далі пров'язуйте лицьовими: спочатку наступні три петлі; потім петлі, відкладені на допоміжну спицю і, нарешті, залишилися три петельки; - у п'ятому ряду в'яжуться тільки лицьові петлі; - в сьомому - три лицьові; три наступні петлі переходять на допоміжну спицю перед в'язанням. Далі три петлі в'яжуться лицьовими; нарешті, виконуються лицьовими ж відкладені петлі; - восьмий, виворітний, ряд завершує перший завиток рельєфною коси.
  5
  Довяжіте плаття до початку пройм рукавів (це буде приблизно на висоті 90 см від початку роботи). Далі потрібно з кожного боку закривати по одній петлі в кожному ряду, і так 20 разів.
  6
  Відкоректуйте початок вирізу горловини (її задній частині на спинці). У даному прикладі горлечко слід вив'язувати через 14-15 см після заокруглення пройм. Відрахуйте 14 центральних петель і закрийте їх. Далі кожну частину спинки доробляти окремо, з різних клубків.
  7
  Закруглите виріз сукні, пров'язуючи в кожному ряду крайні сусідні петлі спільно. Збавляння робіть в такій послідовності: 1 раз скоротіть роботу на петлю; 1 раз - відразу на 4 петлі; 1 раз - на петлю; 1 раз - на 3 петлі; 1 раз - на петлю; 1 раз на 2 петлі і 3 рази на петлю. Решта на спицях петлі будуть плечовими; закрийте їх. Протилежну половину горловини виконуйте за зразком в дзеркальному відображенні.
  8
  Приступайте до в'язання переду зимового сукні. Достатньо взяти задню частину виробу як зразка, але зробити виріз більш глибоким. Приміром, закрийте центральні 17 петель вже на висоті 12 см від готових пройм рукавів. Закруглення горлечка потрібно робити в кожному ряду: 1 раз приберіть відразу 5 петель; 1 раз - 1 петлю; 1 раз - 4 петлі; 1 раз - петлю; 1 раз - на 3 петлі; 1 раз - петлю; 1 раз - 2 петлі і 3 рази по петлі.
  9
  Виконайте один рукав сукні, інший зв'яжіть симетрично. Можна зробити цю деталь окремо і пришити її до основними частинам вироби, або набрати петлі по проймі. Для скосів рукава рівномірно зменшуйте петлі, манжету ж вивяжіте гумкою такої ж висоти, як і внизу переду і спинки.
  10
  З'єднайте готові частини виїзного сукні трикотажним швом. Вам залишилося набрати по лінії вирізу петлі для невисокою планки і виконати її гумкою 1х1.