Як робити реверанс. Як правильно робити королівський реверанс.

Мистецтво реверанс зародилося в середньовічній Європі, воно було дуже важливою частиною придворного етикету і повсякденному житті дворянства. Реверанс - важливий уклін - було прийнято робити, вітаючи важливу персону. Це була ціла система рухів, майже танець, виконувався він як чоловіками, так і жінками. Сьогодні уклін з присіданням роблять тільки жінки, найчастіше тільки у виняткових випадках, наприклад, вітаючи членів королівської сім'ї.
Інструкція
1
Зробіть напівуклін всім корпусом від талії (так висловлюють повагу рівному за соціальним станом людині при зустрічі). При цьому поклоні праву ногу трохи висуньте вперед, ліву руку заведіть за спину, розкритою долонею назовні в районі попереку. Можна також поєднати обидві руки за спиною, поклавши один на одного розкритими долонями назовні.
2
Зробіть уклін офіційній особі, як це робили чоловіки в кінці 19 століття: кілька кроків вперед, крок праворуч (або ліворуч), іншу ногу присуньте до першої та нахиліть голову до грудей, зробіть крок назад і, випрямляючи корпус, підійміть голову. Дамам досить злегка нахилити голову, але при цьому затримати її похиленою на 1-2 секунди, щоб не вийшов простий кивок.
3
Зробіть повний, або земний, уклін (глибина поклону виражає ступінь поваги та вдячності персони, до якої він звернений). При глибокому поклоні праву ногу виставите на півкроку вперед, з'єднайте руки за спиною у попереку або попереду, у талії, спину весь час тримайте прямо, ліву ногу відводите тому на півкроку, в той час як корпус нахиляється вперед. Можете зупинити уклін на будь-який «висоті», якщо руки заведені за спину, але якщо руки складені попереду, потрібно нахиляти корпус до тих пір, поки схрещені руки не досягнуть зігнутого коліна правої ноги, при цьому ліве коліно - на підлозі, а груди? або лоб - на схрещених руках.
4
Зробіть реверанс, як було прийнято в 17 столітті. Перед виконанням реверанс зніміть головний убір (жінкам це робити не потрібно). Зробіть крок в сторону, ліва нога трохи позаду, руки помахом наближаються до лівої сторони грудей і широким жестом розводяться в сторони, одночасно нахиляйте корпус і голову.
5
Зробіть реверанс: станьте прямо, права ступня трохи попереду, ноги - одна перед одною (злегка схрещені). З'єднайте руки за спиною і зігніть коліна, тримаючи корпус прямо, при цьому можна схилити голову.
6
Зробіть кніксен: виконайте ті ж рухи, що і в реверансі, супроводжуючи їх легким кивком, і трохи згинаючи коліна. Темп виконання всіх рухів - дуже швидкий. Дівчаткам і дівчатам: тримайте руки опущеними, візьміть поділ спідниці і трохи розведіть руки в сторони.